ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Yapılandırmadan Bin 853 SGK’lı Faydalandı

BEYŞEHİR – Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) Beyşehir Müdürü Ekrem Çavuşlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir’de yasa kapsamında yapılandırmaya müracaat eden 4 B kapsamındaki  Bağ-Kur sigortalı sayısının bin 142, işveren  sigortalı sayısının 552..

Yapılandırmadan Bin 853 SGK’lı Faydalandı

BEYŞEHİR – Sosyal Güvenlik Merkezi (SGM) Beyşehir Müdürü Ekrem Çavuşlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Beyşehir’de yasa kapsamında yapılandırmaya müracaat eden 4 B kapsamındaki  Bağ-Kur sigortalı sayısının bin 142, işveren  sigortalı sayısının 552 ve genel sağlık sigortası kapsamındaki sigortalı sayısının ise 159 olduğunu söyledi.
       Müracaatta bulunan tüm sigortalıların yapılandırma iş ve işlemlerinin merkez müdürlüğü tarafından sonuçlandırıldığını belirten Çavuşlu, 6552 yasa kapsamındaki yapılandırma işlemlerinin 31 Ocak 2015 tarihine kadar uzatıldığını da vurgulayarak, bu süreye kadar müracaat etmeyen Bağ-Kur ve işveren sigortalılarının da başvuruda bulunarak yapılandırmadan istifade etmesini arzu ettiklerini söyledi.
        Genel sağlık sigortası kapsamındaki sağlık sigortalılarının yapılandırmaya müracaat son tarihinin ise 30 Nisan 2015 tarihi olduğunu anımsatan Çavuşlu, şunları kaydetti: “Bu zamana kadar genel sağlık sigortası kapsamında istediğimiz seviyede başvuru olmadığından, özellikle askerlikten gelen gençler ve okulunu bitirip çalışma hayatına başlamayan vatandaşlarımızın genel sağlık sigortası kapsamında birikmiş borçları çıkıyor. Bunları bir an önce yapılandırmaları ve gelir tesbiti için de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına müracaat etmeleri gerekiyor. Çıkacak olan borçları bir an önce yapılandırırlarsa, bu haktan, gecikme zamlarının silinmesiyle birlikte sadece ana paraları yapılandırarak ana paralarını defaten ödeme haklarından faydalanmalarını istiyoruz. Bu konuda özellikle hem kurumumuza, hem de sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına gelir testi için yapılandırma kapsamında müracaat etmeleri vatandaşlarımızın lehine olan bir durumdur. Bunu değerlendirmelerini istiyoruz, ” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL