Genel Güncel Haberler

Başkan Elkin Gazileri Unutmadı

Ak Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin 19 Eylül Gaziler gününün anlam ve önemine istinaden bir açıklama yaparken , açıklamasında şu ifadelere yer verdi ; ” Gazilik, bugüne kadar bu..

Başkan Elkin Gazileri Unutmadı
  1. Ak Parti Beyşehir İlçe Başkanı Recep Elkin 19 Eylül Gaziler gününün anlam ve önemine istinaden bir açıklama yaparken , açıklamasında şu ifadelere yer verdi ;

” Gazilik, bugüne kadar bu topraklar üzerinde bağımsız ve hür olarak yaşamamızı sağlayan ve milletimizin hafızasında daima canlı kalan en temel değerlerimizdendir. Vatanımızın istiklali ve Milletimizin istikbali uğrunda canını ortaya koyma fedakârlığını ifade eden gaza ruhu zor günlerimizde mücadele gücümüzü daima diri tutan şiarımız olmuştur.
Gazilik; mukaddes değerler uğrunda, şehit olma arzusuyla en değerli varlığı olan canını ortaya koyarak mücadele ederken yaralanan kahramanlara verilen ve Milletimizin tarihi boyunca yaşattığı gaza ruhunun ifadesi olan bir unvandır.
Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan ve bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş; canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı, malı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir. Bu vatan bizlere aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin emanetidir. Bu nedenle şehitlerimizin aziz hatıralarını daima yaşatırken, Gazilerimizi Türk Milleti olarak toplumsal hayatta her zaman baş tacı ederek, layık oldukları saygı ve sevgiyi sunmak en önemli görevlerimizdir.
Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı sürdürüyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de, aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi; bu uğurda gazi olmuş, şehitlik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.
19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyor, huzurlu, sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. ”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL