ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

9. Göl Festivali 9 temmuzda başlıyor

           BEYŞEHİR – Geleneksel hale getirilen Uluslar arası Göl Festivali bu yılda 7 gün süreyle gerçekleştirilecek. Festival 9 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ve 15 Temmuz Pazar gecesi..

9. Göl Festivali 9 temmuzda başlıyor

 

         BEYŞEHİR – Geleneksel hale getirilen Uluslar arası Göl Festivali bu yılda 7 gün süreyle gerçekleştirilecek. Festival 9 Temmuz Pazartesi günü başlayacak ve 15 Temmuz Pazar gecesi sona erecek.
         Geçtiğimiz yıl uluslararası boyuta taşınan Beyşehir Göl Festivalinin daha kapsamlı hale getirilmesi için çalışmalara da başlanıldı. Belediyemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Festivalin programı ile ilgili çalışmalara başladık. Önümüzde gerçekleştirebileceğimiz birçok aktivite mevcut. Bunlardan uygun görülenleri festival programına dâhil edeceğiz. Festival bünyesinde sahne alacak sanatçılar konusunda ise gündemimizde olan isimlerle görüşmelere başladık. Ancak, önceki yıl olduğu gibi yine sanatı ile kendini kanıtlamış sanatçılarımızı Beyşehir’de sahneye çıkarmayı planlıyoruz.” denildi.
         Açıklamada, festival tarihini bu yıl erken belirleme nedeni hakkında da bilgi verilirken, “Birçok vatandaşımız düğün tarihini festival takvimine göre ayarlamak istiyor. Bu yüzden festival tarihini şimdiden belirledik. Geçen yıla göre iki gün öne alarak başlayacağız. Ramazan ayının başlangıcını baz alarak tarihi belirledik. Özellikle yurt dışındaki gurbetçilerimizin de Beyşehir’de yoğun olarak bulunduğu bir döneme denk getirmeye çalıştık ki, festival boyunca insanlarımız arasında kaynaşmayı sağlayabilelim” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL