ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı

BEYŞEHİR – Antalya’daki G 20 zirvesinde görev yapacak askeri personeli taşıyan askeri helikopter, gökyüzünde teknik arıza yapınca, Beyşehir’de araziye zorunlu iniş yapmak durumunda kaldı.        Edinilen bilgiye göre,..

Askeri Helikopter Zorunlu İniş Yaptı

BEYŞEHİR – Antalya’daki G 20 zirvesinde görev yapacak askeri personeli taşıyan askeri helikopter, gökyüzünde teknik arıza yapınca, Beyşehir’de araziye zorunlu iniş yapmak durumunda kaldı.
        Edinilen bilgiye göre, Konya 3.Ana Jet Üs Komutanlığından Antalya’ya G 20 zirvesinde görev yapmak üzere kalkan 135.Filo Komutanlığı’na bağlı muharebe arama kurtarma helikopteri, Beyşehir semalarına geldiğinde havada arıza ikaz lambası yanınca zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı.
         Askeri helikopter, Beyşehir’e bağlı Gökçimen Mahallesi yakınlarındaki harman yeri mevkisindeki açık araziye zorunlu iniş yaptı. Beyşehir Jandarma Komutanlığı ekipleri, zorunlu iniş yapan askeri helikopterin bulunduğu yere intikal ederek önlem alırken, Konya’dan kalkan ikinci bir helikopter ise bölgeye hareket etti.
         Zorunlu iniş yapan helikopterin bulunduğu bölgeye intikal ederek inen helikopterdeki bakım ekibi, diğer hava aracındaki arızayı gidermek için seferber olurken, Antalya’ya gidecek kurtarma ekibi ile ekipmanları ise gelen bu helikoptere nakledildi. Havalanan helikopter Antalya’ya hareket ederken, arızalı helikopter de arızasının giderilmesinin ardından kalkış yaptı.
          Gökçimen Mahallesi Muhtarı Ali Ünsal, bölgede gökyüzünde gördükleri bir askeri helikopterin havada anormal bir şekilde irtifa kaybettiğini görünce düşmesinden tedirginlik duyarak kendi aracıyla arazide takip yapıp helikopterin iniş yaptığı alana geldiğini vurgulayarak, “Helikopterin arıza nedeniyle bir iniş alanı aradığını anlayınca, durumu Jandarmaya bildirdik. Jandarma ekipleri de gelerek burada güvenlik tedbiri aldı. Muhtarlık olarak helikopterdeki askerleri personelimize yardımcı olduk, destek vererek diğer helikopter gelinceye kadar çay servisi yaptık” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL