Arşiv

Azimle Gelen Şampiyonluk

BEYŞEHİR – Son turnuvada elde ettiği başarıyla 7’inci kez Türkiye şampiyonu olan Ağrıs’ın Avrupa 3’üncülüğü ve Balkan şampiyonluğunun yanı sıra İsveç’te yapılan uluslar arası müsabakalarda da ikincilik derecesi bulunuyor.   ..

Azimle Gelen Şampiyonluk

BEYŞEHİR – Son turnuvada elde ettiği başarıyla 7’inci kez Türkiye şampiyonu olan Ağrıs’ın Avrupa 3’üncülüğü ve Balkan şampiyonluğunun yanı sıra İsveç’te yapılan uluslar arası müsabakalarda da ikincilik derecesi bulunuyor.
        Aynı turnuvada +80 kiloda mücadele veren bir başka Beyşehirli milli tekvandocu Talha Sarı da birinci olmayı başarırken, antrenörleri Nafiz Çakır, her iki sporcusunu da gösterdiği başarıdan dolayı kutladı.
        Özellikle Ağrıs’ın şampiyonada gösterdiği azime dikkat çeken Çakır, “Şampiyonada 2 sporcumuz birinci oldu. Her iki sporcumuzda bugüne kadar gerçekten büyük başarılara imza attılar. Ağrıs, ilk maçında sakatlanmasına rağmen bu şekilde diğer müsabakalarına devam etti ve birinci oldu. Her şeye rağmen birinci olması sevindirdi ama sakatlığı tabiî ki de bizleri üzdü. Şimdi, kendisini önümüzdeki ay Antalya’da yapılacak olan uluslar arası müsabakalara katılamayacak.”dedi. Çakır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Bayındır’a tekvando sporuna verdiği maddi ve manevi desteklerden dolayı da teşekkür etti.
        Beyşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Bayındır ise, şampiyonada Beyşehir’i temsil eden her iki sporcuyu da elde ettiği başarıdan ötürü tebrik etti. Beyşehir’in özellikle ferdi branşlarda son yıllarda çok önemli başarılara imza attığını vurgulayan Bayındır, bunda antrenörleri Nafiz Çakır’ın da büyük payının olduğunu belirtti. Bayındır, ferdi sporlara kurum olarak destek vermeye devam edeceklerini söyledi.
        62 kiloda gelen Türkiye şampiyonluğu ile ilgili konuşan Zeliha Ağrıs ise, ilk müsabakada sakatlanmasına rağmen ayağını sarıp mücadelesine devam ettiğini belirterek, 5 maç oynayarak şampiyon olduğunu belirtti. Zor bir mücadele verdiğini ama müsabakaları hiç bırakmayı düşünmediğini dile getiren Ağrıs, “Finale kadar sakat sakat maç yaptım. Şampiyon oldum. Başarılarıma bir yenisini ekledim. Bu, son birincilik 7’inci Türkiye şampiyonluğum oluyor. Turnuva sonunda ise ayak kemiğimde çatlak olduğunu belirlendi ve alçıya alındı. Cuma günü MR çektireceğim ve tekrar doktor kontrolüm var. Yeniden alçıya alınıp alınmayacağı o gün belli olacak. Ama en az 15 gün tatamilerden uzak kalacağım”diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL