ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Başkan Akkaya’dan Özaltun’a ziyaret

BEYŞEHİR – Başkan Özaltun’un makamında gerçekleşen ziyarette, her iki başkan karşılıklı görüş alışverişinde bulunurken, belediye olarak gerçekleştirdikleri çalışmaları ele aldı. Daha sonra Özaltun’la birlikte göl kıyısında incelemelerde bulunan Akşehir Belediye..

Başkan Akkaya’dan Özaltun’a ziyaret

BEYŞEHİR – Başkan Özaltun’un makamında gerçekleşen ziyarette, her iki başkan karşılıklı görüş alışverişinde bulunurken, belediye olarak gerçekleştirdikleri çalışmaları ele aldı. Daha sonra Özaltun’la birlikte göl kıyısında incelemelerde bulunan Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, gazetecilere ziyareti ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. 

“BEYŞEHİR’İN KALBİNE GİREN YOL YAPACAKTIR…”

       Başkanımız Özaltun’un genç, dinamik, mühendis bir isim olduğunu ve başarılı olacağından emin olduğunu dile getiren Akkaya, “Özel sektörde zaten başarılı çalışmalar yaptığını biliyorum. İnşallah Beyşehir’imize de güzel hizmetler kazandıracaktır. Beyşehir’e sadece yol yapmak, kilitli taş döşemek değil, Beyşehirliler’in kalbine giren yol yapacağını, kalbine gireceğini düşünüyorum.”dedi. Beyşehir’in çok sevdiği bir ilçe olduğunu, Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü’ndeki görevleri esnasında bu bölge için birçok projeyi hayata geçirdiklerini anlatan Akkaya, “Mühendis ve il müdürlüğü olarak görev yaptığımız dönemlerde de burada sulama projeleri yürüttük, asfalt çalışmaları yaptık.  Beyşehir’in birçok mahallesinde imzamız var. Ama şöyle hemen hafızamda canlandırdığım Yenidoğan ve Doğanbey göletleri, Eylikler ve Sadıkhacı mahallelerinde çok güzel hizmetlerimiz var. Beyşehir Gölü’nde de çok hatıralarımız var”dedi. 

“YENİ BAŞKANIMIZ, BEYŞEHİR’İN ARTILARINI DAHA DA ARTIRACAK”

        Beyşehir Gölü’nün Beyşehir için büyük bir zenginlik kaynağı olduğunu vurgulayan Akkaya, yıllardır yürütülen çalışmalarla daha da güzelleşeceğine inandığını belirtti. Her yere Beyşehir Gölü gibi güzelliğin nasip olması dileğinde de bulunan Akkaya, Akşehir Gölü’nün ise son dönemde biraz kuruduğunu, bu gölle ilgili çalışmalar yürütüldüğünü, ileriki dönemde tekrar kazanılmasını umut ettiğini kaydetti. Akkaya,  Beyşehir’in de derli, toplu, sonunda şehir olan Akşehir ve Seydişehir gibi bir kent olduğunu, bu anlamda da zaten bir artı durumda olduğunu ifade ederek, “Yeni belediye başkanımızla bu artılarımız daha da artacak diye düşünüyorum. Bugüne kadar belediye başkanlarımızın güzel hizmetleri var, görüyoruz. Murat Bey’in yeni bir sinerjiyle bu hizmetleri daha da artıracağı kanaatindeyim. Güzel hizmetler etmesini dilerken, çalışmalarında başarılar temenni ediyorum, gayret ve kolaylıklar diliyorum” ifadesini kullandı. 

“BEYŞEHİR FARKLILIKLARIN KENTİ OLACAK”

        Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, Akkaya’nın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gerek Akşehir, gerekse Konya’nın diğer ilçelerindeki belediye başkanları ile birlik beraberlik içerisinde, ağabey kardeş ilişkileri çerçevesinde, bilgi ve tecrübe paylaşımı ile memlekete hizmet etmeye gayret gösterdiklerini dile getirerek, “Bu şekilde bölgemize hizmet etmenin yollarını arayacağız. Bu münasebetle, Akşehir Belediye Başkanımızı Beyşehir’imizde ağırlamaktan, konuk etmekten büyük onur ve gurur duyduk. Beyşehir’imiz doğal güzellikleriyle ve gölüyle yaşanabilir bir  şehir. İnşallah önümüzdeki süreçte Beyşehir’e farklılık noktasında bir şeyler katmanın yolunu arayacağız. Biz parke taşı ve asfalt döşemek yerine sosyal belediye olmanın yolunda ilerleyeceğiz. İnşallah Beyşehir’imize kendimizi kabul ettirip sevdirebilirsek de bu bizim için gurur kaynağı olacak”diye konuştu.
        Başkanı Özaltun, ziyaretin anısına  Beyşehir kış fotoğrafı ve Eşrefoğlu Camii’nin yer aldığı bir tabloyu Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya takdim etti.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL