ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Başkan Özaltun, Gazetecileri Unutmadı

BEYŞEHİR – Başkan Özaltun, yıldönümü sebebiyle Beyşehir’de görev yapan gazeteciler ile yerel gazete, televizyon ve radyo sahipleri onuruna yemek verdi.        Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Taşköprü Aile Çay..

Başkan Özaltun, Gazetecileri Unutmadı

BEYŞEHİR – Başkan Özaltun, yıldönümü sebebiyle Beyşehir’de görev yapan gazeteciler ile yerel gazete, televizyon ve radyo sahipleri onuruna yemek verdi.

       Beyşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nden Taşköprü Aile Çay Bahçesi restoranında verilen yemeğe Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şeref Yaşar, Başkan Yardımcısı Hasan Narin, yönetim kurulu üyeleri, yerel medya yöneticileri, yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

        Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte konuşan Belediye Başkanı Özaltun, “Gazetecilik mesleği çok kutsal bir meslektir. Toplumun doğru olarak bilgilendirilmesi çok büyük bir önemi haiz olduğu gibi, bunu mümkün kılabilmek için de özgür bir basına ihtiyaç vardır. Sizler olmasanız bizler var olamayız. Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Size de bu noktada çok görevler düşüyor. Sizler, toplumun her türlü sorunlarının yanısıra ülke gündemine ilişkin gelişmelerin ve haberlerin kamuoyuna duyurulmasında aracı olurken, diğer yandan da kişilerin haber alma özgürlüğünü sağlamakta ve kamuoyu oluşturulmasında etkin bir rolü üstlenmektesiniz. Bu doğrultuda doğru, yansız ve hızlı biçimde bilgi ve haber vermek, olumsuzlukları sorgulamak, halkı ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak, toplumu aydınlatmak işlevini yerine getirirken her birinize görevinizde başarılar diliyorum. Sansürün kaldırılışının 109. yıldönümünde tüm basın camiamızın basın bayramını kutluyorum. Aramızdan ayrılan bu gün hayatta olmayan gazeteci arkadaşlarımız var. Onları da rahmetle anıyorum. Kalemlerinizin daima ve kesintisiz olarak yazması dileğiyle sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum” dedi.

       Beyşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şeref Yaşar da, Türk basınında sansürün kaldırılışının tarihçesi ile ilgili bilgiler verirken, Başkan Özaltun’a Beyşehirli gazetecileri yine böyle bir anlamlı günde biraraya getirmesinden dolayı teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL