Arşiv

Beyşehir’e Emekliler Konağı

BEYŞEHİR – BSA kanalı yanında yer alan ve daha önce avcılar kulübü olarak kullanılan Belediye’ye ait iki katlı yapı, bakım ve onarımdan geçirilerek modern bir emekliler konağı haline dönüştürülüyor.   ..

Beyşehir’e Emekliler Konağı

BEYŞEHİR – BSA kanalı yanında yer alan ve daha önce avcılar kulübü olarak kullanılan Belediye’ye ait iki katlı yapı, bakım ve onarımdan geçirilerek modern bir emekliler konağı haline dönüştürülüyor.
        Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Beyşehir’de yaşayan 50 yaş üzeri kişiler ve emeklilerin de bundan böyle kendilerine ait özel bir mekanı olacağını söyledi.
        Çalışmaları bitmek üzere olan yapının hizmete girmesinin ardından  buraya verilecek ismin de kullanıcıları olacak 50 yaş üzeri hemşehrileriyle yapacakları istişare ve değerlendirmelerin ardından belli olacağını belirten Özaltun, şu bilgileri verdi: “Burası geçmişte avcılar kulübü olarak kullanılmış, ama şu anda atıl vaziyette, kırık dökük ve harabe görüntüsü veren bir bina durumundaydı. Belediye olarak yaklaşık bir ay önce bir çalışma başlattık ve düzenleme yaptık. Şu anda çalışmalar bitmek üzere. Burası bittikten sonra binayı 50 yaş üzeri hemşehrilerimize tahsis edeceğiz. Burasını bir emekliler konağı haline dönüştürüyoruz.
        50 yaş üzeri hemşehrilerimiz burada, Beyşehir Gölü, Taşköprü ve BSA kanalı, karşısı park manzaralı, kanaldan su akışı seslerinin duyulduğu bir atmosferin  keyfini yaşayarak inşallah çayını kahvesini yudumlayabilecek. Hem de buradan istedikleri, talep ettikleri gibi çok cüzi ücretlerle yararlanacak.Teras katına oturarak kendi akranlarıyla çayını yudumlayıp sohbet yapma  imkanı bulacak. Belediye olarak buradan yararlanacak 50 yaş üzeri vatandaşlarımıza özel bir kimlik kartı çıkartacağız. Ve bu mekanın devamlı üyesi olarak,onlar bu kartları aynı kredi kartı gibi okutup buradaki imkanlardan çok makul ve cüzi fiyatlardan yararlanabilecek. Burada, çay fiyatı çok ucuz olacağı için onları kuruşlarla, paralarla uğraştırmayacağız. Bu kartları okutturarak hizmet alabilecekler. Buradaki fiyatlar, aynı Konya’daki emekliler konağından yararlanan vatandaşlarımızın yararlandığı ücretler gibi makul seviyede olacak.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL