Arşiv

Beyşehir’e Doğal Kaynak İçme Suyu

BEYŞEHİR – Proje tamamlandığında Yeşildağ Deliktaş mevki, Üzümlü ve Adaköy Mahalleleri’nin doğal kaynak suları Beyşehir merkez başta olmak üzere 26 mahallede içme suyu olarak kullanılacak, Beyşehir Gölü’nden içme ve kullanma..

Beyşehir’e Doğal Kaynak İçme Suyu

BEYŞEHİR – Proje tamamlandığında Yeşildağ Deliktaş mevki, Üzümlü ve Adaköy Mahalleleri’nin doğal kaynak suları Beyşehir merkez başta olmak üzere 26 mahallede içme suyu olarak kullanılacak, Beyşehir Gölü’nden içme ve kullanma suyu alımından vazgeçilecek.
            Konya Büyükşehir ve Beyşehir Belediyesi’nin birlikte yürüttüğü İçme suyu projesinin, projelendirme çalışmalarında son aşamaya gelindiğini belirten Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun; “Beyşehir’in en önemli en büyük projelerinden biri olan İçme suyu projesinin tamamlanmasıyla halkımız doğal, sağlıklı içme suyuna kavuşacak. Aynı zamanda Beyşehir Gölü Milli Parkı’nın turizme kazandırılmasının önünde ki en büyük engellerden biri olan su kirliliği kontrol yönetmeliğini de aşmış olacağız. Beyşehir Gölü Uzun Devreli Gelişim Planı’nı da daha kolay şekillendirebileceğiz. Proje her yönüyle Beyşehir’e hayat verecek, büyük katkı sağlayacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’e, Koski Genel Müdürümüz İsmail Selim Uzbaş’a, Bölge Sorumlumuz Ali Özdemir’e ve çalışmalara destek veren herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL