Arşiv

Çiftçi yağmur duasında

         BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesinde, son dört günde etkili olan yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü. İlçe genelinde meteoroloji verilerine göre metrekareye 4 günde 20,4 kilogram yağış düştü.     ..

Çiftçi yağmur duasında

         BEYŞEHİR – Beyşehir ilçesinde, son dört günde etkili olan yağışlar çiftçinin yüzünü güldürdü. İlçe genelinde meteoroloji verilerine göre metrekareye 4 günde 20,4 kilogram yağış düştü.
         Yörede aralıklarla etkili olan yağmura rağmen ilçede yaşayan çiftçiler daha önce planladıkları yağmur duası programlarını sürdürüyor. Beyşehir’e bağlı Bayındır ve Üstünler Mahallelerinde de çiftçiler yağmur duası yaptı. Bayındır Mahallesi’nde Kurtalman mevkisindeki yağmur duasına Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka, Beyşehir Ziraat Odası Başkanı Adem Metli, Bayındır Mahallesi Muhtarı Cengiz Keleş, kurum amirleri, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.
         Kadınlar da dizilen traktör römorklarının gerisinde saf tutarak yağmur duasına katıldı. Yağmur duasının ardından kılınan öğlen namazını müteakip davetlilere yemek ikram edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL