Arşiv

Genç gazeteciye rozetini hediye etti

  BEYŞEHİR – Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Anadolu Öğretmen Lisesi’nin yayın organı olan, Genel Yayın Yönetmenliğini okul öğretmenlerinden Ahmet Tanzer Doğan’ın yaptığı Köprü Gazetesi’nin muhabirlerinden 11. sınıf öğrencisi Mertcan..

Genç gazeteciye rozetini hediye etti

 

BEYŞEHİR – Ak Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Anadolu Öğretmen Lisesi’nin yayın organı olan, Genel Yayın Yönetmenliğini okul öğretmenlerinden Ahmet Tanzer Doğan’ın yaptığı Köprü Gazetesi’nin muhabirlerinden 11. sınıf öğrencisi Mertcan Aktı ile bir araya geldi.

Milletvekili Akış ile bir araya gelen muhabir Mertcan Aktı, “Gazetemiz Köprü iki yıldır yayın hayatında ve bu üçüncü sayısı. Okulda 12 öğrenci arkadaşımızla birlikte Edebiyat öğretmenimiz Ahmet Tanzer Doğan’ın önderliğinde kulüp çalışması olarak bir gazete çıkarmaya karar verdik ve bu gazetemizin üçüncü sayısı. Bu sayımızda ben de milletvekilimiz sayın Mustafa Akış ile bir röportaj yapmıştım. Yayınlanan bu röportajı ve gazeteyi milletvekilimize armağan etmek amacıyla bir araya geldik. Milletvekilimize gazetemize vermiş olduğu röportajdan dolayı arkadaşlarım ve öğretmenimiz adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Gazetede yayınlanan röportajını okuyan ve gazeteyi inceleyen Milletvekili Akış ise, “Çıkarılan bu gazeteden ve bu sayısında bana da yer verilmesinden dolayı Mertcan’a, Tanzer Hoca’ya ve gazete ekibine çok teşekkür ediyorum. Benim için çok anlamlı bir hediye. Ben de Mertcan’ın yaşındayken bir gazetecilik faaliyetim olmuştu. Genç bir vekil olarak, bu tür faaliyet ve gayretlerde bulunarak bu günlere geldim. Bu tür sosyal projelerin gençlerin yetişmesinde bir nebze olsun katkısı olduğunu düşünüyorum. Emeği geçenlere tekrar teşekkür ediyorum. Ben de Mertcan’a bu faaliyetinden dolayı bir anı, bir hediye olarak takmadığım, aramıza halkla bir mesafe koyduğunu düşündüğüm için kullanmadığım, takmadığım ama bir sembol olarak yanımda sürekli olarak taşıdığım Milletvekili rozetimi hediye etmek istiyorum. İnşallah bir gün sen de bugün sembolik olarak aldığın bu rozeti milletvekili olarak mecliste takarsın” dedi ve rozeti Mertcan’a hediye etti. 

Milletvekili rozetini Akış’ın elinden alan Mertcan Aktı, Milletvekili Akış’a teşekkür ederek, “Önümüzdeki eğitim ve öğretim yılında sizi okulumuzda ağırlamaktan büyük şeref duyarız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL