Arşiv

Gönül Elçisi kaymakam

              BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, “toplum kalkınmasında gönül elçileri” projesi kapsamında internet ortamında form doldurarak gönüllü elçi oldu. Başıbüyük’ün proje ile..

Gönül Elçisi kaymakam

 

            BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, “toplum kalkınmasında gönül elçileri” projesi kapsamında internet ortamında form doldurarak gönüllü elçi oldu. Başıbüyük’ün proje ile yaşlılara yönelik olarak önümüzdeki günlerde sohbet amaçlı ziyaretler gerçekleştirmesi bekleniyor.

            Beyşehir Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen “toplum kalkınmasında gönül elçileri” projesinin tanıtımı amacıyla bir program düzenlendi.

            Programa başkanlık eden Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, projeyle ilgili bilgiler verdi. Başıbüyük,ülkenin tamamını ilgilendiren ve Türk kültürel değer ve gelenekleriyle yakından ilgili projenin tanıtımını yapmak amacıyla biraraya geldiklerini vurgulayarak, salondaki katılımcılardan destek istedi. Başıbüyük, “Projenin özünü yardımlaşma olarak ifade edebiliriz.Yardımlaşma duygusu bizim çok tarihi derinliklere dayanan, kültürel, dini  değerlerimizin bize tavsiye ettiği, yerine göre emrettiği  önemli bir kavramdır.”dedi.

GÖNÜLLÜLÜK ESASINA DAYANIYOR…

Projenin tamamen gönüllülük esasına dayalı olduğu vurgusu da yapan Başıbüyük, amacı hakkında ise şu bilgileri aktardı: “Toplumda öyle durum var ki, bir kısım insanların yardıma ve ilgiye,başkalarının şefkatine,merhametine ihtiyacı var. Bir kısım insanlar da vardır ki, yardım etmek, başkalarıyla ilgilenmek ister, kendini tatmin etmek, geliştirmek ister, bazı duygularını, değerlerini yaşamak ister,  fakat bunu gerçekleştirmek için bir ortam bulamaz her iki taraf da.İşte bu proje, ilgiye ve yardıma ihtiyacı olanlarla ilgi ve yardımda bulunmak isteyenleri bir platformda,  birleştirme amacı taşıyan bir projedir. Projenin temelinde gönüllülük ilişkisi var, gönüllü olarak yardım etmek isteyenlerle yardım almak isteyenleri buluşturmak gibi bir yapıya kavuşturulmuş.”
          Vakıf Müdürü İbrahim Metin ise konuşmanın ardından salondaki katılımcılara projenin ayrıntıları ile ilgili bilgiler verdi.Gönül elçisinin tarifi yapılırken, gönül elçisi olmak için neler yapılması gerektiği, kimlerin gönül elçisi olabileceği, gönül elçisinin hizmete katkı faaliyetleri ve hizmet sunumunun işleyişi,proje kapsamında göreve başlayan gönül elçilerinin katkılarının beklendiği öncelikli alt proje alanları ile ilgili bilgiler aktarıldı.Ayrıca, projeye dahil olmak isteyenlere iletişime geçebilecekleri adresler de verildi.
          Program, proje ile ilgili görüş ve öneriler ile yöneltilen soruların ardından sona erdi. Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ve İlçe Emniyet Müdürü Nedim Özata programın sonunda bilgisayar başına geçerek sanal ortamda bilgi formu doldurdu ve gönül elçisi oldu.
          Toplantıya Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük,İlçe Belediye Başkan Vekili Fahri Us,İlçe Emniyet Müdürü Nedim Özata, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Taşdelen, Beyşehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Metin, daire amirleri, belde belediye başkanları ve muhtarlar katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL