Arşiv

Kurucuova şenlendi

  Geleneksel Kurucuova Festivali yani 11. Anamas- Dedegül Kültür Şenlikleri önceki gün Kurucuova Beldesi şenlik alanında gerçekleştirildi. Şenliğe Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Kurucuova Belediye Başkanı Vedat Sabırlı, Sağlık-Sen Konya..

Kurucuova şenlendi

 

Geleneksel Kurucuova Festivali yani 11. Anamas- Dedegül Kültür Şenlikleri önceki gün Kurucuova Beldesi şenlik alanında gerçekleştirildi. Şenliğe Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, Kurucuova Belediye Başkanı Vedat Sabırlı, Sağlık-Sen Konya İl Başkanı Himmet Bayar, Kurucuovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mesut Can, diğer belde belediye başkanları, kasaba ve belde dernek başkanlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Festival açılışında bir konuşma yapan Kurucuovalılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mesut Can bu tür festivallerin halkın kaynaşmasında ve beldenin tanıtılmasında etkin rol oynadığını belirtti. Can konuşmasına şu şekilde devam etti; “Anamas- Dedegül Kültür  Şenliklerini bundan sonraki yıllarda Kurucuovalılar Günü olarak her yılın temmuz ayının ilk pazarı hiçbir davet, hiçbir misafir beklemeksiniz, yine burada piknik ve şenlik şeklinde devam ettirmeyi düşünüyoruz. 1999 yılında Kurucuovalılar Kültür ve Dayanışma derneği 10 yıldır bu şenlikleri belediye ile birlikte düzenlemektedir. 10 yıllık süre boyunca bize katkı veren tüm dostlara, tüm dernek yönetimindeki arkadaşlara teşekkür ediyorum.”dedi.

Festival selamlama konuşmalarında söz alan Kurucuova Belediye Başkanı Vedat Sabırlı ise; “10 yıldır bu şenliklerimizi yapıyoruz. 8 yıldır da beraberiz ve elimizden geldiğince de bugünü Beyşehir Kurucuovalılar’ın Düğünü, sevdikleri ve dostlarıyla birleşme, görüşme,sohbet ve muhabbetlerini artırma günü görerek, bu şekilde çalışıyoruz. Bugün Kurucuovalıların her ne işi varsa, aciliyeti olmadan bırakıp bu güne gelmeleri gerekiyor. Yol medeniyet demektir ve Yeşildağ’dan Kurucuova’ya uzanan 6.5 km’lik bir alanı hizmete açıldı. Geriye kalan 18 km’si Yenişarbademli Mezarlığı’ndan, Kurucuova-Yeşildağ Çevre Yolu dahil 18 km’si de en geç önümüzdeki ay içerisinde de yapılmaya başlanacak. Bununla birlikte Gembos Yolu’da 2014’te bitirilmiş olacak. Antalya tamamen bize açılmış olacak. Festivalimiz de bu yollarla daha güzel bir kimliğe bürünmüş olacak. Daha yaşanılabilir ve rahatlıkla gidilip, gelinilebilecek, turistik ve doğal bir yaşam alanı oluşturmaya çalışıyoruz. Bizim sorunlarımızla Bire bir ilgilenip sorunlarımıza çare olmaya çalışan herkese, başta siyasiler olmak üzere teşekkürlerimi arz ediyorum.” şeklinde konuştu.

Anamas-Dedegül şenliklerinde konuşma yapan Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı’da bu festivalde olmaktan mutluluk duyduğunu ve bu tür güzelliklerin sonsuza kadar sürmesini dilediğini belirtti. Ormanın manzarası ve gölün güzelliğinin şenliğe ayrı bir hava kattığını aktaran Taşcı, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Festival yerel bir grubun konserinin ardından, çocukların gösterileriyle devam etti. Ardından Kurucuovalılar Kültür ve dayanışma Derneği Başkanı Mesut Can ile Kurucuova Belediye Başkanı Vedat Sabırlı’nın ağa seçilmesiyle şenlik sona erdi. Ağa seçilen ikiliye av tüfeği hediye edildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL