ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Hükümetin terör politikası yanlış

  BEYŞEHİR-MHP Konya İl Başkanı Hasan Kaya, Hükümetin terör politikasının yanlış olduğunu savundu. Bir aile dostunun nişan merasimine katılmak üzere Beyşehir’e gelen Kaya, törenin ardından gazetecilere Türkiye’nin bir numaralı gündemi..

Hükümetin terör politikası yanlış

 

BEYŞEHİR-MHP Konya İl Başkanı Hasan Kaya, Hükümetin terör politikasının yanlış olduğunu savundu.

Bir aile dostunun nişan merasimine katılmak üzere Beyşehir’e gelen Kaya, törenin ardından gazetecilere Türkiye’nin bir numaralı gündemi olan terör sorununu ve sivil halka yönelik son G.Antep saldırısını değerlendirdi.

MHP’nin, AK Parti iktidar olduğu günden beri bu hadiselerin olacağını hep söylediğini belirten Kaya, yaşanan hadiselerin 2009 yılındaki Kürt açılımı ile başladığı görüşlerine yer verdi.

Çok tavizler verildiğini ve artık yaşanan sorunun önüne geçilemez bir hale geldiğini savunan Kaya, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Buradaki en büyük hata ise hükümetin yanlış terör politikalarıdır. Şu mübarek bayram günü sevinemedik. Bayramın birinci günü iki şehit, ikinci bayram günü iki tane şehit, ondan sonra da Antep saldırısında 9 tane şehit ve ağır yaralılar da var. Yazık bu vatan evlatlarına, bu vatan evlatlarının şehit olmasında hükümetin ihmalleri var. Terörle mücadelede yanlışları var. Bu kadar taviz verilirse önüne geçilemez bir hal alır ve neticede de olaylar oraya doğru gidiyor. Bir Habur olayını hatırlayın. Habur’da devletin büyükleri 4 tane teröristin ayağına gitti. Oraya mobil mahkemeler kuruldu. Bu insanlara hakim savcı ‘pişman mısın’ diye sordu. ‘Hayır pişman değiliz’ dediler ama tutanaklarda ‘pişmanız’ olarak geçti. Ve bu insanları pişmanlık yasasından yararlandırarak hepsini geri gönderdiler. Bunlar otobüslere çıktılar, Türkiye’yi kurtarmışcasına kahramanca karşılandılar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne adeta meydan okudular. Irak’ta aynı hata yapıldı, Suriye’de de aynı hata yapılmaya devam ediliyor. Suriye ile hiçbir düşmanlığımız olmamasına rağmen Suriye’den mülteciler getiriliyor ama bunlar terörist midir, düzgün insanlar mıdır hiç bakılmıyor, bu teröristler gelip bizim askerimizi vurup gidiyor. Güneydoğu’daki hudut sınırı kontrol edilemez duruma gelmiştir. Bu durumda sen terörü önleyemezsin. Burada en kısa zamanda hükümetin çok sert tedbirler alması gereklidir. Şimdi PKK’lı milletvekilleri, benim askerimi şehit eden teröristlerle kucaklaşıyor. Bu PKK’lı milletvekilleri aylığını kimden alıyor? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden alıyorlar. Bu paraları alıp Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölüp parçalanması için gayret sarf ediyorlar. 1992’de buna benzer şeyler yaşanmış, yine milletvekilleri devlete baş kaldırmış ve hapishaneye atılmışlardı. Terör o günden sonra yavaş yavaş durmuş ve 57. Hükümet döneminde sıfır noktasına gelmişti. O günden sonra ne oldu da yine bu hallere geldi? Askerin eli kolu bağlandı. Askerin yetkisi yok ve PKK’yla silahlı mücadele edemiyor. Hükümetin acil olarak yapması gereken şey dokunulmazlıkları kaldırarak, PKK’yı destekleyen milletvekillerinin yargılanması ve gerekli cezaları almalarıdır. Gün birlik beraberlik olma günüdür. Gün ayrım yapma günü değildir. Türkiye şu anda çok kötü bir süreçten geçiyor ve bunun önüne bir an önce geçilmelidir.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL