ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Araziler toplulaştırılıyor

         BEYŞEHİR – Metli, yaptığı açıklamada, Akşehir ilçesine bağlı Altıntaş, Beyşehir’e bağlı Akburun, Eylikler, Gölkaşı, Kuşluca, Sadıkhacı, Derebucak’a bağlı Pınarbaşı, Hüyük’e bağlı Budak, Çukurkent, Göçeri, İmrenler, Köşk,..

Araziler toplulaştırılıyor

         BEYŞEHİR – Metli, yaptığı açıklamada, Akşehir ilçesine bağlı Altıntaş, Beyşehir’e bağlı Akburun, Eylikler, Gölkaşı, Kuşluca, Sadıkhacı, Derebucak’a bağlı Pınarbaşı, Hüyük’e bağlı Budak, Çukurkent, Göçeri, İmrenler, Köşk, Tolca, Yenice, Seydişehir’e bağlı Gevrekli kasaba ve köylerinde hayata geçirilecek toplulaştırma çalışmaları nedeniyle süreçte emeği geçen herkese teşekkür etti.
         BEYŞEHİR’İN TARIM ARAZİLERİ ÇOK PARÇALI…
         Metli, Beyşehir’in Konya ilinde tarım arazileri en fazla bölünmüş bir ilçe olduğuna vurgu yaparak, şunları kaydetti: “Tarım arazileri 278 bin parselden oluşmaktadır. Arazinin parçalı olması gerek devlet tarafından, gerekse çiftçi tarafından yapılacak sulama yatırımlarının gecikmesine sebep olmaktadır. Bir an önce Beyşehir’in sulama sistemlerinin ulaşamadığı kıraç sahip köylerinde de toplulaştırma yapılmalıdır. Akabinde sulama sistemleri için gerekli yatırımlar yapılmalıdır. Yaşanan kuraklıklar çiftçiyi zor durumda bırakmıştır. 2013-2013 üretim sezonu için çiftçimiz kuraklık endişesi taşımaktadır. Yaşanacak kuraklık zor durumda olan çiftçilerimizin iflasına sebep olabilir. Bu sebeple gerekli tedbirlerin de alınması gerekmektedir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL