ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

İftar çadırı her gün 750 kişiyi doyuruyor

  Beyşehir Gölü kıyısındaki festival alanında ramazan aylarında kurulan geleneksel iftar çadırı geleneği devam ediyor. Bu yıl, iftar çadırı organizasyonu Beyşehir Göl Feneri Derneği tarafından yürütülüyor.      Beyşehir Göl Feneri..

İftar çadırı her gün 750 kişiyi doyuruyor

 

Beyşehir Gölü kıyısındaki festival alanında ramazan aylarında kurulan geleneksel iftar çadırı geleneği devam ediyor. Bu yıl, iftar çadırı organizasyonu Beyşehir Göl Feneri Derneği tarafından yürütülüyor.

     Beyşehir Göl Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kasalak, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Bu yıl ramazan ayında derneğimiz bünyesinde hizmet veren aşevi ile birlikte Beyşehir Belediyesi’nin de desteğini arkamıza alarak bu hizmeti sunuyoruz.”dedi.Çadırda her gün 750 kişiye sıcak aş hizmeti verdiklerini anlatan Kasalak, şöyle devam etti:

     “Çadırımızdan günlük 450-500 civarında insan istifade ediyor. Bunun geriye kalan 150-200 kişilik bölümüne ise evlere sefer taslarıyla yemek götürülerek hizmet veriliyor. Dağıtım işi, Belediyemizin lojistik desteğiyle sürdürülüyor.Çadırımızda günlük üç çeşit yemek çıkıyor. Menüde mutlaka bir çorba bulunuyor. Ana yemeğin yanında pilav veya salata, bunun yanında tatlı, karpuz ya da komposto gibi ikramlarımız oluyor. Zaman zaman menümüz 4 çeşide çıkabiliyor. İftar çadırımızdan yararlanan insanlarımız genelde derneğimize kayıtlı üyelerimizden oluşuyor. Şu ana kadar bizi en çok sevindiren nokta; olumsuz bir eleştiri duymamış olmamız. Vatandaşımızın çoğuyla birebir tanışıyoruz ve verilen hizmetten gayet memnun olduklarını dile getiriyorlar. Burada yemeği hazırlayanından tutun da dağıtanına kadar çalışan, hizmet veren insanlarımızın tamamı bu işi gönüllü olarak yapıyor. Yemek dağıtımı iftarın 15-20 dakika öncesi başlıyor”

Göl feneri iftar çadırı ile Beysehir_Rehber

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL