Arşiv

Kore Gazisi Küçüksayar Vefat Etti

HÜYÜK – Küçüksayar için Hüyük’de askeri tören düzenlendi. Törene, ailesi, yakınları, Konya İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Ümit Fidan, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir?, Hüyük..

Kore Gazisi Küçüksayar Vefat Etti

HÜYÜK – Küçüksayar için Hüyük’de askeri tören düzenlendi. Törene, ailesi, yakınları, Konya İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Ümit Fidan, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir?, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin, askerler ve resmi kurum amirleri katıldı.
       Küçüksayar’ın Türk bayrağına sarılı tabutu evinin önünden askerler ve vatandaşların omuzlarında Hüyük Merkez Camisi’ne getirildi.

        Gazinin cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından ilçe kabristanında toprağa verildi. 62 yıl sonra bir araya geldiği Kore’den silah arkadaşı Kore Gazisi Mustafa Usta, askerin elinden Küçüksayar’ın fotoğrafını alarak kabristana kadar taşıdı.
        Kore Savaşı’nda 3. Piyade Bölüğü’nde görev yapan Küçüksayar’ın alzheimer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL