ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı

BEYŞEHİR – Kore Gazisi Mehmet Karagöz, ikamet ettiği Denizli’de vefat etti. Karagöz için doğum yeri olan Derebucak ilçesine bağlı Gencek Mahallesi’nde askeri tören düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından bir müddet..

Kore Gazisi Son Yolculuğuna Uğurlandı

BEYŞEHİR – Kore Gazisi Mehmet Karagöz, ikamet ettiği Denizli’de vefat etti. Karagöz için doğum yeri olan Derebucak ilçesine bağlı Gencek Mahallesi’nde askeri tören düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından bir müddet tören mangasının omuzlarında taşınan, gazi Karagöz’ün Türk Bayrağına sarılı cenazesini daha sonra omuzlarında taşıdı.
         Vatandaşlar tarafından Gencek Mahallesi Mezarlığı’na getirilen cenaze, burada defnedildi. 84 yaşında hayata gözlerini kapatan gazi Karagöz’ün fotoğrafını toprağa verileceği mezarına kadar yine hayatta olan bir başka Kore Gazisi elinde taşıdı.
          Cenaze törenine, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, Derebucak Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Murat Yıldırım, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Beyşehir Temsilcisi Mehmet Gümüşkan, gaziler, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL