Arşiv

Özel öğrenciler, Jandarmayla sema gösterilerini izledi

BEYŞEHİR – Beyşehir Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde birinci ve ikinci kademe eğitimi gören 60 öğrenci, jandarmanın da destek verdiği organizasyonla Konya’da Hz. Mevlana’yı Anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen..

Özel öğrenciler, Jandarmayla sema gösterilerini izledi

BEYŞEHİR – Beyşehir Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi’nde birinci ve ikinci kademe eğitimi gören 60 öğrenci, jandarmanın da destek verdiği organizasyonla Konya’da Hz. Mevlana’yı Anma etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen sema gösterilerini izledi. Jandarma araçlarının eşlik ettiği öğrenci servisleriyle beraber Konya’ya giden öğrencilere, okulda görev yapan öğretmenlerin yanı sıra rütbeli jandarma personeli ve aileleri de eşlik etti.
       Kamil Akkanat Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada, Konya’da Mevlana’yı Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen sema gösterilerini okulda öğrenim gören öğrencilerinin izlemesi için bilet temin eden Jandarmanın da verdiği destekle bir gezi organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyledi. Organizasyona 60 öğrenci ve 40 personelle birlikte rütbeli jandarma personelinin de aileleriyle birlikte katıldıklarını vurgulayan Çelik, “Geçtiğimiz yıl da yine jandarmamızın verdiği destekle öğrencilerimize yönelik Mevlana Müzesi ve 80 Binde Devr-i Alem Parkı’na yönelik Konya gezilerimiz olmuştu. Öğrencilerimizin sosyalleşmesi ve toplumsal kabulün artırılmasına yönelik olarak düzenlenen faaliyetlerimizden bir tanesi de sema gösterilerinin izlenmesi organizasyonu oldu. Jandarmamız, etkinliğe katılan öğrencilerimiz ve personelimizin gidiş dönüş yolculuğunda taşınmasına da ayrıca araçlarıyla katkıda bulundu. Mevlana’nın hoşgörüsüne sığındığımız bu gezide verdikleri desteklerden ötürü Jandarma teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL