ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Sahil ve Parklar Bisikletli Polislere Emanet

BEYŞEHİR – Beyşehir gölü sahilindeki parklarda, bisikletli polis asayiş timleri görev yapmaya başladı. Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde mesai yapacak bisikletli asayiş timleri, şehir merkezinde faaliyet gösterecek.       ..

Sahil ve Parklar Bisikletli Polislere Emanet

BEYŞEHİR – Beyşehir gölü sahilindeki parklarda, bisikletli polis asayiş timleri görev yapmaya başladı. Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde mesai yapacak bisikletli asayiş timleri, şehir merkezinde faaliyet gösterecek.
         Karayolları Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında oluşturulan trafik kortejinin ön kısmında bulunarak ilçede görücüye çıkan bisikletli polis asayiş timleri, özellikle havaların ısınmasıyla beraber insan hareketliliğinin artmaya başladığı Beyşehir gölü sahilindeki Vuslat Parkı’nda gündüz ve akşam saatlerinde görev yürütecek. Göl kenarı ve park sahası bisikletli asayiş polislerine emanet olacak.
         Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, bisikletli polis timinin Beyşehir’de, Beyşehir gölünün olması bir sahilin bulunması ve ilçenin bir turizm bölgesi konumunda olması sebebiyle ihtiyaç haline geldiğini vurgulayarak, “Beyşehir’de bu bisikletli polis timi hizmetini başlatmış bulunuyoruz” dedi.
         Her gün gündüz ve akşam saatlerinde görev yapacak bisikletli polis timleriyle parkları kullanan vatandaşların kendini daha güvende hissedeceklerini belirten Şahin, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımıza daha yakın olacağız. Şikayetlerini daha rahat alacağız. Timlerimiz, diğer ekiplerdeki meslektaşlarıyla sürekli irtibat halinde olacaklar. Dolayısıyla, biz bütün bunları, faaliyetleri testi kırılmadan tedbir alma düşüncesiyle yapıyoruz ki, olay olduktan sonra, kaza olduktan sonra bunun bir anlamı kalmıyor. Olay olmadan bu timle parklarımızda da asayişi sağlamaya çalışacağız.”
         Beyşehir İlçe Emniyet Müdürü Serdar Şahin, hafta kapsamında bir farkındalık oluşturmak için bu tür etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, şunları söyledi: “Bu tür etkinlik ve okullarda eğitim vermek suretiyle bu haftayı ilçemizde de kutlayacağız. Biliyorsunuz, ülkemizde belki kurtuluş savaşından sonra en büyük kayıpları trafik kazaları dolayısıyla veriyoruz. Burada en önemli faktör sürücü hataları. Sürücü hatalarıyla alakalı kuralları hatırlatmamız gerektiği yaşanan bu kayıplardan daha çok anlaşılmış oluyor. Hafta dolayısıyla, bunu gerek dağıtacağımız broşür gerek eğitimlerle insanımıza hatırlatacağız. Bu vesileyle, hem kaybolan canların kaybolmaması, bir şekilde vücut bütünlüğünün sağlam kalması açısından bu önemli olacak.”
         TRAFİK HAFTASI KUTLAMALARI
         Öte yandan, Beyşehir ilçesinde, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kutlamaları düzenlenen çeşitli etkinlik ve faaliyetlerle başladı. Hafta kapsamında, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik ekipleri, Beyşehir Belediye Başkanlığı’na bağlı zabıta trafik, karayolları, 112 sağlık ve itfaiye ekipleri, sürücü kursları, çekiciler, Beyşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası’na bağlı araçların katıldığı kortej geçidi, İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde başladı. Kortej geçidi, Atatürk, Antalya, Mevlana caddeleri ile Ali Akkanat Bulvarı istikametinde devam ettikten sonra başladığı noktada tamamlandı. Geçide katılan araçlarda, trafikle ilgili uyarıcı ve trafik güvenliğine ilişkin çeşitli mesajlar içeren afişler yer aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL