Arşiv

SMS ile dolandırıcılığa dikkat

BEYŞEHİR-Türkiye’de, SMS yoluyla yaşanan dolandırıcılık olaylarına her gün yenileri ekleniyor. Dolandırıcılar, şimdi de ağlarına dört büyük kulübe gönül veren taraftarları düşürerek mağdur ediyor. İlçemizde, bir kişi, telefonuna gönderilen SMS sonrasında,..

SMS ile dolandırıcılığa dikkat

BEYŞEHİR-Türkiye’de, SMS yoluyla yaşanan dolandırıcılık olaylarına her gün yenileri ekleniyor.

Dolandırıcılar, şimdi de ağlarına dört büyük kulübe gönül veren taraftarları düşürerek mağdur ediyor.

İlçemizde, bir kişi, telefonuna gönderilen SMS sonrasında, dolandırıcı kurbanı olduğu iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Edinilen bilgiye göre, Beyşehir’e bağlı bir yerleşim biriminde yaşayan çobanlık yapan kişinin telefonuna, iddiasına göre, “4 büyük takımdan birinin formasını kazandınız. Hediyenizi alabilmeniz için verdiğimiz telefon numarasını aramanız gerekmektedir.” denilerek  bir SMS gönderildi.

Gelen  SMS üzerine, verilen telefon numarasını arayan şahısa, kendini bir bankanın müşteri hizmetleri temsilcisi olarak tanıtan kişi tarafından kredi kartı bilgilerini güncelledikleri bilgisi verildi. Telefonda bankanın müşteri hizmetleri temsilcisi olduğuna inandığı kişiye, talep ettiği kredi kartının ön yüzündeki son 4 rakam grubu ile arka yüzündeki rakam grubunu veren şahıs, kazandığını sandığı taraftarı olduğu takımın formasını beklemeye başladı.

Bir ay sonra kredi kartına ait ekste geldiğinde inceleyen ve yapmadığı bir taksitli alışveriş işlemi gören şahıs,  şok yaşarken, kart bilgilerini paylaştığı kişinin kendisini dolandırdığını anlayarak Beyşehir Cumhuriyet Savcılığına başvurarak şikayetçi oldu.

Dolandırıcılık olayı ile ilgili Beyşehir Jandarma Komutanlığı Bilişim Suçlar Kısmı tarafından çok yönlü soruşturma başlatıldığı öğrenilirken, bu tür  SMS dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşlar daha dikkatli olmaları yönünde uyarıldıHaber 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL