ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Sokak Hayvanları için Gıda Kabı

BEYŞEHİR – Beyşehir’de “Kap Bizden, Artık Sizden” projesi kapsamında sokak hayvanlarının beslenebilmesi için değişik noktalara özel tasarım yemek kapları yerleştirildi.       Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi’nde öğrenim gören..

Sokak Hayvanları için Gıda Kabı

BEYŞEHİR – Beyşehir’de “Kap Bizden, Artık Sizden” projesi kapsamında sokak hayvanlarının beslenebilmesi için değişik noktalara özel tasarım yemek kapları yerleştirildi.
       Selçuk Üniversitesi (SÜ) Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi’nde öğrenim gören öğrenciler tarafından hazırlanan sosyal sorumluluk projesi Beyşehir Belediyesi’nin verdiği destekler neticesinde hayata geçirildi.
        Beyşehir Belediyesi tarafından ilçede yaşam süren sokak hayvanlarının beslenme ihtiyaçlarını giderebilmesi için ahşap malzemeden üzeri kapatılarak özel olarak tasarlanan yemek kapları düzenlenen programla değişik noktalara yerleştirildi.
         Programa üniversite öğrencileriyle birlikte katılan SÜ Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi Hüseyin Şenerol, projenin sosyal sorumluluk dersi kapsamında hayata geçirildiğini söyledi.
        Üniversite öğrencilerinin projeye vesile olması ile birlikte ilçede yaşayan sokak hayvanlarının beslenmelerine katkıda bulunmak istediklerini belirten Şenerol, duyarlı vatandaşların da bu kaplara koyacakları ekmek ve yemek artıkları ile bu projeye destek verebileceklerini söyledi.
         Projenin fikir sahibi Konaklama İşletmeciliği 4.sınıf öğrencisi Nihan Tandoğan ise mezun olurken hayata geçirmek istedikleri bu projeyle üniversite öğrencileri olarak açık alanlarda sürekli yiyecek arayışı içerisinde olan sahip sokak hayvanlarına bir nebze de olsa katkı sunmak istediklerini belirterek, “Beyşehir Belediye Başkanımız Murat Özaltun Bey’e projeye verdiği destekten ötürü, marangoz ustamıza da tasarımdaki çalışmaya verdiği emekten dolayı çok teşekkür ediyoruz”dedi.
      Proje kapsamında TOKİ Mahallesi ve Vuslat Parkı’ndaki göl kıyılarında muhtelif noktalara üniversite öğrencileri ve Belediye Zabıta görevlilerinin yardım ve eşliğinde sokak hayvanlarının beslenmesi istifade edecekleri yemek kapları yerleştirildi. Öğrenciler, ardından kabların içerisine ekmek parçaları bıraktı.
        Bu arada, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun da, üniversite öğrencilerine böylesine anlamlı bir projeye imza attıkları için teşekkür etti. Öğrencilerden gelen her türlü sosyal sorumluluk projelerine açık olduklarını ve Belediye olarak desteklemeye devam edeceklerini belirten Özaltun, “Sokak hayvanları konusunda Beyşehir Belediyesi olarak da geçmişte pekçok değişik projeye imza attık. Üniversite öğrencilerimizden gelen bu husustaki projeye de Beyşehir Belediyesi olarak destek vermemek mümkün değildi.”diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL