ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Temel Kazısında Mağazanın Duvarı Yıkıldı

      BEYŞEHİR – Edinilen bilgiye göre, Evsat Mahallesi 421 Sokak’ta, hafriyat çalışması yapan kepçe, yanlışlıkla bitişikte bulunan bir mağazanın duvarını deldi. Mağaza duvarının yıkılmasıyla birlikte iş yerindeki malzemeler yere..

Temel Kazısında Mağazanın Duvarı Yıkıldı

 

    BEYŞEHİR – Edinilen bilgiye göre, Evsat Mahallesi 421 Sokak’ta, hafriyat çalışması yapan kepçe, yanlışlıkla bitişikte bulunan bir mağazanın duvarını deldi. Mağaza duvarının yıkılmasıyla birlikte iş yerindeki malzemeler yere savruldu. Mağaza duvarının yıkıldığı sırada, iş yerinde olan mağaza sahibinin 9 yaşındaki kızı Beyza Behliz son anda kaçarak duvar parçalarının altında kalmaktan kurtuldu. Annesi Özgül Behliz (40) ile birlikte olayın şokunu uzun süre üzerlerinden atamayan küçük kız çocuğu, olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Anne ile kıza oksijen verilerek, sakinleştirici iğne yapıldığı öğrenildi.

Mağaza duvarının yıkılmasına neden olan kepçe operatöre Nedim Akkoca, “Duvarı bitişik, yapışıkmış. Bitişik nizam olduğu için biz de bilmiyorduk, yapışık olduğunu. Duvar birden açıldı, tozdan ne olduğunu göremedik zaten. İçeriden bağrışma duymadık, yemeğe gidiyorduk, ne olduğunu anlayamadık, bayan sesi geldi, ‘ne yapıyorsunuz, nereyi yıkıyorsunuz’ derken, toz dinince baktık duvar yıkılmış” diye konuştu.

Olayın ardından polis ekipleri de görgü tanıklarının bilgisine başvurdu. Bir görgü tanığı, “Kepçe arkada çalışırken yanlışlıkla kırmış. Arkadaşlar da temizliyorlar. Bayan içerideymiş, duvar yanında bulunan çocuğu ise son anda kaçmış kurtulmuş. Ama kimsede bir şey yok, sadece maddi zarar var” şeklinde konuştu.

Kazadan sonra mağazanın bulunduğu yol bir süre trafiğe kapatıldı. Yıkıntılar arasında temizlik çalışmaları başlatırken, verilen zararın karşılanacağının belirtildiği öğrenildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL