ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Yetimler İftar Sofrasında Buluştu

BEYŞEHİR – Beyşehir’de yaşayan yetim çocuklar ve ailelerinin davet edildiği bu yıl ikincisi düzenlenen İftar programına, İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa..

Yetimler İftar Sofrasında Buluştu

BEYŞEHİR – Beyşehir’de yaşayan yetim çocuklar ve ailelerinin davet edildiği bu yıl ikincisi düzenlenen İftar programına, İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk,  İlçe Emniyet Müdür Vekili Sefa Mercan, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Şenol, Belediye Başkan Yardımcıları Halim Gümüşel, Kamil Göksu, Kurum Amirleri, Belediye Birim Amirleri, Göl Feneri Derneği Başkanı Hasan Takavcı ve vatandaşlar katıldı.
            Ramazan ayında sevgi, merhamet ve paylaşmanın öneminin daha iyi anlaşıldığını belirten Belediye Başkanı Murat Özaltun “Bizler kendiside yetim olan şefkat Peygamberi’nin ümmetiyiz. Bizim inancımızda yetimlerin ayrı bir yeri vardır. Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’şöyle buyurmuştur,“Bir kimse sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa, elinin dokunduğu her saç teline karşılık ona sevap vardır.” ne mutlu yetimin başını okşayana, maddi ve manevi yardımcı olabilene. Yetimlere sahip çıkmanın, dertleriyle dertlenmenin, mutluluklarını paylaşmanın, yanlarında olabilmenin çok ulvi bir görev olduğunun bilincindeyiz. Beyşehir Belediyesi olarak üzerimize düşün görev neyse sonuna kadar yapmaya hazırız. ”dedi.
            Programın sonunda çocuklara çeşitli hediyeler veren Başkan Özaltun, günün anısına çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL