ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

580 Kişi Beyşehir Belediyesi’ne Vergi Barışında Bulundu

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Belediyesi, vergi affında son haftaya girilmesi sebebiyle borcu bulunan vatandaşları uyardı. Bu kapsamda, Beyşehir Belediyesi’ne 25 Ekim tarihi itibariyle 580 kişinin vergi affından yararlanmak üzere yapılandırma..

580 Kişi Beyşehir Belediyesi’ne Vergi Barışında Bulundu

BEYŞEHİR – Beyşehir İlçe Belediyesi, vergi affında son haftaya girilmesi sebebiyle borcu bulunan vatandaşları uyardı. Bu kapsamda, Beyşehir Belediyesi’ne 25 Ekim tarihi itibariyle 580 kişinin vergi affından yararlanmak üzere yapılandırma başvurusunda bulunduğu belirtildi.

Beyşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, 6736 sayılı kanun kapsamındaki vergi affının 25 Kasım 2016 Cuma mesai saatinin bitiminde son bulacağı hatırlatıldı. Açıklamada,vergi affından yararlanmak isteyen mükelleflerin bir an önce müracaat etmeleri istenirken, şunlar kaydedildi:

“Borcu olan mükelleflerimizin borç yapılandırmaları için tanınan sürenin son haftasına girilmiş bulunulmaktadır. Emlak, ilan ve reklam, çevre ve temizlik vergisi, harçlar ve ücretler kapsamında belediyemize borcu olan vatandaşlarımız bu kanundan yararlanabilecektir. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 25 Kasım Cuma gününe kadar belediyemize başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız borçlarını peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödeyebiliyorlar. Başvuruların ardından ilk taksit ödeme süresi 30 Kasım 2016 tarihi mesai saati bitiminde sona erecek. Kanun kapsamında ödenmesi gereken taksitlerden ilk ikisinin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, bir takvim yılında ikiden fazla taksitin süresinde ödenmemesi veya eksik ödenmesi, süresinde ödenmeyen veya eksik ödenen taksitlerin geç ödeme zammıyla birlikte son taksiti izleyen ayın sonuna kadar da ödenmemesi halinde, kanun hükümlerinden yararlanma hakkının kaybedileceği unutulmamalıdır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL