ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Başkan Özaltun, temizlik işçilerini denetledi

        BEYŞEHİR-Pazarcı esnafının tezgâhlarını toplamasıyla birlikte belediye ekipleri tarafından temizliğine başlanan pazar yerindeki çalışmaları denetlemek üzere beraberinde Başkan Yardımcısı Kahraman Kamil Göksu’yla, pazar yerine gelerek denetim yapan..

Başkan Özaltun, temizlik işçilerini denetledi

        BEYŞEHİR-Pazarcı esnafının tezgâhlarını toplamasıyla birlikte belediye ekipleri tarafından temizliğine başlanan pazar yerindeki çalışmaları denetlemek üzere beraberinde Başkan Yardımcısı Kahraman Kamil Göksu’yla, pazar yerine gelerek denetim yapan Belediye Başkanı Murat Özaltun, pazarcı esnafının sorunlarını da yerinde dinledi.
        Temizlik çalışmalarının halk sağlığı için çok önemli olduğunun bilinciyle hizmet verdiklerini belirten Başkan Özaltun, “Pazarcılarımız pazar yerini terk ettikten sonra ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmaya başladılar. Sadece pazar yerinde değil, ilçemiz genelinde temizliğe çok önem veriyoruz. Daha temiz bir Beyşehir için 67 mahallemizin her noktasında temizlik hizmetleri devam ediyor. Zabıtamızla, temizlik işlerimizle, fen işlerimizle, belediyemizin tüm personeliyle 7 gün 24 saat durmadan, aksatmadan hizmetlerimize devam edeceğiz.”dedi.
         Pazar yerinde bazı sıkıntıların olduğunu kaydeden Başkan Özaltun, “Pazarcı esnaflarımız pazar yerinin darlığından şikâyetçiler. Mevcut pazar yerimiz 5 bin metrekare civarında; inşallah pazar yerini iki katı büyütecek şekilde bir çalışmamız var. İlerleyen süreçte halkımızın daha ferah alışveriş yapabileceği, ulaşımın kolay sağlanacağı, bütün pazarcıların bir arada olduğu, daha güvenli, daha rahat bir mekân araştırması yapıyoruz. Bu süreçte esnafımızdan gelen talepleri de değerlendireceğiz. Onlarla istişare halinde düzenli, sağlıklı ve rahat bir pazar alışverişinin gerçekleşeceği ortamı oluşturacağız. Geçtiğimiz haftalarda pazar yerinde bayanlar mescidimizi açmıştık; ama bayanların abdest alma yerleri konusunda talepleri var bu sorunu da en kısa sürede çözüme kavuşturacağız.” diye konuştu.
        Başkan Özaltun, temizlik ekiplerine özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, baklava ikramında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL