ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir’de yüksek nem, nefes aldırmıyor

  BEYŞEHİR-Beyşehir’de yaz sıcakları ile birlikte artan yüksek nem, insanları adeta bunaltıyor, nefes aldırmıyor. Meteorolojik verilere göre, Beyşehir’de bugün hava sıcaklığının en düşük 21, en yüksek 36 derece civarında olması..

Beyşehir’de yüksek nem, nefes aldırmıyor

 

BEYŞEHİR-Beyşehir’de yaz sıcakları ile birlikte artan yüksek nem, insanları adeta bunaltıyor, nefes aldırmıyor.

Meteorolojik verilere göre, Beyşehir’de bugün hava sıcaklığının en düşük 21, en yüksek 36 derece civarında olması bekleniyor. Aynı şekilde ilçede en düşük nem oranının yüzde 15, en yüksek nem oranının ise yüzde 84 civarında olacağı tahmin ediliyor. Beyşehir, bu nem oranıyla Konya’da en yüksek nemin hissedildiği ilçeler arasında öne çıkıyor.

Bu arada, meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre, Beyşehir’de en yüksek hava sıcaklığının yarın ve Cumartesi günü 34, Pazar günü 33, Pazartesi günü ise 32 derece civarında olması bekleniyor.

Bu arada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, ülke genelinde hava sıcaklıklarının hafta sonuna kadar mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyredeceğini bildirdi.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, kuru ve sıcak karakterli Basra alçak basınç merkezinin hafta ortasından itibaren güney ve iç bölgelerde etkisini daha da artırması beklendiği açıklandı. Ülke genelinde hafta sonuna kadar etkili olacak kuvvetli sıcak hava dalgasıyla birlikte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Çarşamba ve perşembe günleri, ülke genelinde yağışın görülmeyeceği tahmin ediliyor.
Beklenen kuvvetli sıcak hava dalgası sebebiyle yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı yetkililer, özellikle kronik hastalığı olanlar, yaşlılar ve çocukların güneş ışınlarının dik geldiği 10:00-16:00 saatleri arasında güneşte kalma sürelerinin en aza indirilmesi ve koruyucu tedbirlerin alınması gerektiği bildirildi.
Ayrıca yetkililer, yüksek sıcaklık ve düşük nem sebebiyle meydana gelebilecek orman yangını riskine karşı çiftçilerin anız yakmaması, vatandaşların ve ilgililerin duyarlı ve tedbirli olunması konusunda uyarıda bulundu. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL