Arşiv

Beyşehir Belediyesi Ramazan’a Hazır

        BEYŞEHİR-Beyşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl Ramazan ayı boyunca Festival Meydanı’nda, aynı zamanda merkez mahaller dışında kalan her gün bir mahalle olmak üzere..

Beyşehir Belediyesi Ramazan’a Hazır

        BEYŞEHİR-Beyşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayı etkinlikleri bu yıl Ramazan ayı boyunca Festival Meydanı’nda, aynı zamanda merkez mahaller dışında kalan her gün bir mahalle olmak üzere 18 ayrı mahallede gerçekleştirilecek.
        Ramazan ayı boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında bilgi veren Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Ramazan ayı boyunca Festival Meydanı’nda kurulacak iftar sofrasında her gün bin kişi orucunu açacak. Merkez mahaller dışında kalan her gün bir mahalle olmak üzere 18 ayrı mahallede iftar sofraları kurulacak.Hem Festival Meydanı, hem de merkez mahalleler dışında her gün bir mahalle olmak üzere 22 ayrı mahalle Ramazan ayının maneviyatına uygun hazırlanan Ramazan etkinliklerine evsahipliği yapacak. Kur’an-ı Kerim tilaveti, Hacivat, Karagöz, Meddah,Nasrettin Hoca, İbiş ile Memiş gibi geleneksel Ramazan gösterileri, ilahi, tasavvuf müziği dinletileri ile Beyşehirliler Ramazan ayının manevi iklimine ortak olacak. Ramazan ayını inşallah ruhuna uygun dolu dolu yaşayacağız.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL