ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Beyşehir protokolü ormanda damga yaptı

              BEYŞEHİR – Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Kurucuova Orman İşletme Şefliği’nin İslibucak mevkisinde bulunan bölmelerindeki bakım damgasına, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye..

Beyşehir protokolü ormanda damga yaptı

 

            BEYŞEHİR – Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı Kurucuova Orman İşletme Şefliği’nin İslibucak mevkisinde bulunan bölmelerindeki bakım damgasına, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşçı, İlçe Emniyet Müdürü Nedim Özata ve Beyşehir Orman İşletme Müdürü Şambaz Arık katıldı. Protokol mensupları, Kurucuova Orman İşletme Şefi nezaretinde, orman muhafaza memuru ve damga işçilerinin bulunduğu ekibe bir süre eşlik etti.
            Orman İşletme Müdürü Şambaz Arık tarafından teknik bilgiler verilirken, damga işlemlerinin Orman İşletme Müdürlüğü’nün yıllık programları ile amenajman planları doğrultusunda yapıldığı, yapılan damganın ormanın hektardaki artım miktarını geçmediği, bakım kesimleri ile sıkışık bir durumda bulunan ağaçların alınması ile ormanın bakımlarının yapıldığı belirtildi. Ayrıca damga   esnasında dejenere olmuş, tepesi kırılmış, ölmüş veya ölmekte olan fertlerin de alınarak ormanın böcek, mantar gibi biyotik zararlara karşı da korunmasının sağlandığı ifade edildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL