Arşiv

Beyşehir Tek Vücut

BEYŞEHİR – İlçe halkı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde festival alanına akın etti.        Çarşı Camisi önündeki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz..

Beyşehir Tek Vücut

BEYŞEHİR – İlçe halkı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde festival alanına akın etti.

       Çarşı Camisi önündeki 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanı’nda toplanan vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  çerçevesinde bir günlük demokrasi nöbeti tutmak üzere festival alanına yürüdü. Beyşehir Belediyesi Mehter Takımı’nın çaldığı marşlar eşliğinde başlayan yürüyüş, festival alanında sona erdi. Yürüyüşe katılan yaşlısı genci, kadını çocuğu, sporcusu herkes ellerindeki Türk bayraklarıyla birlik ve beraberliğe yönelik  sloganlar atıp anlamlı mesajlar verdi.

     Beyşehir 2.Uluslararası Demokrasi Şöleni’nin düzenlendiği festival alanında son bulan milli birlik yürüyüşünün ardından alanda toplanan kalabalığa hitap eden Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, 15 Temmuz 2016 gecesinde yaşanan hain darbe girişiminde vatanı için canını ortaya koyan şehitler ile gazi kalanlara Türk milleti olarak minnet ve şükran dolu olduklarını dile getirdi.

Özaltun, “İnşallah Allah’ım bizlere de şehitlik mertebesi vermeyi nasip etsin. Vatan sözkonusu olduğu zaman biz şehit de oluruz, gazi de… Bunu 15 Temmuz darbe gecesinde tüm millet olarak bir kez daha herkese, yedi düvele hep beraber gösterdik” diye konuştu.

      Özaltun, katılımlarından  ve bu anlamlı günde yaşattıkları coşkudan dolayı tüm Beyşehirliler’e teşekkür etti. Özaltun, konuşmasında,  demokrasi nöbeti için alana gelen Gölyaka Mahallesi’nde defnedilen şehit uzman çavuş Abdullah Şimşek’in babası Veli Şimşek’i sahneye davet edip ellerinden öperken,şehit vatan evladının isminin baki kalması ve yaşatılması için Gölyaka Mahallesi’nde  adının verildiği çok amaçlı bir spor sahası yaptıklarını da söyledi.

       Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Şahiner ise konuşmasında, “Burada bulunan ya da bulunmayan hepimize düşen bir görev, bu musibetten ders çıkarmamız gerekiyor. Din görevlilerimizle ve milli eğitim müdürlüğü bünyesinde yaptığımız toplantılarımızda biraraya geldiğimiz ailelerimize, anne ve babalara yalvarıyoruz, bir daha bu hataya düşmeyelim diye. Ülkemize Allah’ım bir daha bu acıları yaşatmasın diye dua ediyoruz. Katılımlarınızdan dolayı hepinize şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

         Konuşmaların ardından festival alanında demokrasi nöbeti için ellerinde Türk bayraklarıyla biraraya gelen vatandaşlar, akşam, yatsı ve sabah namazlarını kıldı.

        Şehitler için Kur’an-ı Kerim’in okunduğu, ezgiler ve marşların seslendirildiği meydanda 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Gecesi kapsamında sahne alan sanatçı Abdurrahman Önül de seslendirdiği ilahilerle alana toplanan vatandaşların yüreklerini coşturdu.

         Gecede, saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm camilerden sela sesleri yükselirken, platforma çıkan İlçe Müftüsü Mahmut Çelikoğlu ve din görevlileri ise aynı anda üçlü sela okudu.

      Demokrasi nöbeti gecesinde alanda toplanan vatandaşlar  saat 03.32’de TBMM şeref kapısı önünde tüm Türkiye’ye hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını canlı olarak sinevizyondan izledi.

         Programa, ilçe protokolünün yanısıra, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri de tam kadro katıldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL