ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Bir Ayda 30 Kamyon Çöp

              BEYŞEHİR – Milli park sahasında Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü ile Konya Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından ortaklaşa yürütülen ve Beyşehir Belediyesi’nin de..

Bir Ayda 30 Kamyon Çöp

 

            BEYŞEHİR – Milli park sahasında Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürlüğü ile Konya Çalışma İş Kurumu Müdürlüğü (İŞKUR) tarafından ortaklaşa yürütülen ve Beyşehir Belediyesi’nin de destek verdiği Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında başlatılan temizlik çalışmaları devam ediyor. Faaliyetlerle göl kıyısındaki ağaçların da bakım ve budamaları gerçekleştiriliyor. Beyşehir Gölü kıyılarında yürütülen çalışmaları Konya Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Ahmet Duran ile Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Lokman Ceylan, ilçe protokolü ile birlikte inceledi. 
             Orman ve Su İşleri 8. Bölge Müdürü Ahmet Duran, proje çerçevesinde Beyşehir’de ilçe merkezi, Yeşildağ beldesi ve 4 köyde 60 işçi ile göl milli parkının temizliği başta olmak üzere mevcut gölün kirliliğine sebep olan, gölün yaşam alanını olumsuz yönde etkileyen florasının ve çürümüş olan ağaçlarının bakım ve budamasının yapıldığını vurguladı. Duran, “Bu program 31 Aralık tarihine kadar devam edecek. Kaymakamlığımız ve Beyşehir Belediyemiz de işçilerimizin naklinden buradaki ekipmanlarına ve iaşesine kadar her türlü desteği bizlere sağlamış bulunmakta. Burada turizm cenneti olarak tabir ettiğimiz bu alanların özellikle turistlerimizin yoğun olduğu dönem içerisinde de temizlik hizmet ve tadilatının yapılması önem taşıyor” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL