ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Bu fırsat kaçmaz

              BEYŞEHİR – Beyşehir’de sosyal güvencesi olmayan ve İŞKUR’a kaydı bulunan işsizlere,  30 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere 100 bin liraya kadar mali destek..

Bu fırsat kaçmaz

 

            BEYŞEHİR – Beyşehir’de sosyal güvencesi olmayan ve İŞKUR’a kaydı bulunan işsizlere,  30 bin lirası geri ödemesiz olmak üzere 100 bin liraya kadar mali destek sunulacak. Proje kapsamında yürütülecek girişimcilik eğitimine katılıp sertifika almaya hak kazanan 50 girişimci adayına verilecek destek miktarı toplam 5 milyon lira olacak. Girişimciler, yapılacak bu desteklerden yararlanıp kendi işini kurma imkanı bulabilecek.
          Beyşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Yıldırır, yaptığı açıklamada, Konya Çalışma ve İş Kurumu ile KOSGEB ortaklığıyla gerçekleştirilecek girişimcilik eğitimi hakkında bilgi verdi. Yıldırır, açıklamasında, Konya bölgesinde faaliyet gösteren 86 oda içerisinde Beyşehir’in bir ilki gerçekleştireceğine dikkati çekerek, “Bu projeden yararlanmak isteyenlerin İŞKUR’a kayıtlı, en az ilköğretim okulu mezunu olması, 19 yaşından gün alması, emekli ve sosyal güvencesi bulunmaması gerekiyor” dedi.
          Bu kriterlere uyanların müracaatların sona ereceği 1 Aralık 2013 tarihine kadar odaya dolduracakları form ve bir dilekçe ile başvuruda bulunması gerektiğini de vurgulayan Yıldırır, şu bilgileri verdi: “Beyşehir’de kendi işini kurmak ve bu eğitimi almak isteyenler için bu kurs, bulunmaz bir fırsat niteliğinde olup, girişimcilik eğitimi 13 gün boyunca devam edecektir. Başvuruların 50’nin üzerinde olması halinde eğitime alınacak adaylar kur’a yöntemi ile belirlenecektir. Kursiyerlere, kurs gördükleri her gün için ayrıca 20 liralık ödeme de yapılacaktır. Eğitim sonunda başarı gösterip sertifika almaya hak kazananlara kendi işini kurmaları halinde 100 bin liraya kadar mali destek verilecektir. Bunun 30 bin lirası geri ödemesiz, geriye kalan 70 bin liralık bölümü ise sıfır faizli ve 4 yıl içerisinde ödemeli şeklinde olacak. Bu projenin ilçemizde gerçekleşmesi için oda olarak her türlü altyapıyı hazırladık. İŞKUR ve KOSGEB’in sunduğu bu imkanlardan kriterleri uyan Beyşehirli vatandaşlarımızın da istifade etmesini istiyoruz.” 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL