ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Bu Kuyruklar Tarihe Karışacak

  Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:”Normal Tablo”; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:””; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:”Times New Roman”;..

Bu Kuyruklar Tarihe Karışacak

 

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Normal Tablo”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:”Times New Roman”;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

BEYŞEHİR-Beyşehir Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Beyşehir Ajans Müdürlüğü önünde artık uzun araç kuyrukları dönemi tarihe karışacak.

 

 

 

            Toprak Mahsulleri Ofisi, (TMO) artık ofis önlerinde hububat alımı döneminde  her yıl yaşanan uzun araç kuyruklarının önüne geçebilmek için yeni bir çalışmayı hayata geçiriyor. Bu yıl ofis çiftçiden randevu sistemiyle ürün teslimi alacak. Randevu günü gelen üretici ürününü getirerek sıra beklemeden ofise teslim edebilecek.

            TMO bu yıldan itibaren hayata geçecek yeni randevu sistemi hakkında üreticileri bilgilendirmek için  broşür de bastırdı. Broşürlerde hububat üreticisine “randevu almak için geç kalmayın” uyarısında da bulunuluyor.

            Beyşehir’de, TMO Ajans Müdürlüğü tarafından yöre çiftçisine  köy ve mahalle muhtarlıkları, zirai kuruluşlar aracılığıyla ulaştırılan broşürlerde randevu işlemlerinde dikkat edilecek hususlar hakkında bilgiler veriliyor.

            Çiftçilerin ÇKS’de belirtilen üretim miktarı kadar randevu alabileceğine dikkat çekilen broşürlerde şu ayrıntılara yer veriliyor:

            “ÇKS’de belirtilen üretim miktarına göre birden fazla randevu alabilirsiniz. Bir seferde en az 5 ton ürün için randevu alabilirsiniz. ÇKS’de kayıtlı üretim miktarı 5 tondan az ise bir defa randevu alabilirsiniz. Ürününüzü TMO’ya emanet bırakmak istiyorsanız mutlaka randevu almalısınız. Ürün sahipleri, TMO’ya ürün teslim etmek istedikleri tarihin en fazla 10 gün öncesinden randevu alabileceklerdir. Örneğin ürününü 15 Temmuz’da teslim etmek isteyenler, 5 Temmuz’dan itibaren 15 Temmuz’a kadar randevu alabileceklerdir.

            Ürün sahipleri, randevu almak istedikleri tarihin dolu olması ihtimalini göz önünde bulundurarak, randevu alma işlemini son günlere bırakmamalıdır.

            Örneğin, ürününü 15 Temmuz’da teslim etmek isteyen ürün sahipleri, randevu alma işlemini on günlere bırakmaları halinde, 13-14 Temmuz’da randevular dolu olabileceğinden randevu alamayabileceklerdir. Randevular internet üzerinden de alınabilecektir.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL