ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Çakmakla oyun apartmanı kül edecekti

           BEYŞEHİR – Beyşehir’de 4 katlı bir apartmanda çıkan yangın, daire fertleri arasında korku ve paniğe yol açtı. Edinilen bilgiye göre, Müftüsü Mahallesi, 1041 Sokak’ta 4 katlı..

Çakmakla oyun apartmanı kül edecekti

 

         BEYŞEHİR – Beyşehir’de 4 katlı bir apartmanda çıkan yangın, daire fertleri arasında korku ve paniğe yol açtı. Edinilen bilgiye göre, Müftüsü Mahallesi, 1041 Sokak’ta 4 katlı bir apartmanın birinci katından yükselen dumanlar üzerine itfaiyeye yangın ihbarı yapıldı. Beyşehir Belediyesi’ne bağlı bir itfaiye aracı ile acil müdahale aracı kısa süre içerisinde olay yerine sevk edildi.
          İtfaiye görevlileri yangının çıktığı yoğun dumanla kaplı daireye ancak oksijen maskesi takarak girebildi. Yangın itfaiye görevlilerinin bir süre devam eden müdahalesi ile daha da büyümeden söndürüldü. Yangın sonucu dairenin yatak odası bölümünde alevlere teslim olan yatak ve diğer eşyaları itfaiye görevlileri tarafından evin önüne çıkarıldı.
           Bu arada, dairede ikamet eden aile fertleri de yangın sebebiyle büyük korku ve panik yaşadı. Gözyaşlarına boğulan ve yangının etkisiyle büyük bir şok yaşayan Gülsüm Öztürk uzun süre kendine gelemedi. Kadın, evde bulunan 3 yaşındaki D.T.’nin çakmakla oynarken odadaki yatağın ateş alması sonucu yangının meydana geldiği yönünde itfaiye görevlilerine bilgi verdi. Yangına neden olduğu ileri sürülen çocuk ve annesi de büyük bir korkuya kapılırken, uzun süre gözyaşlarına hakim olamadı ve komşuları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.
         Bu arada, yaşlı kadının yangın çıkan evdeki çantasında altın ve paraları olduğunu söylemesi üzerine de görevliler panik yaşadı. Kadının isteği üzerine çantasını almak üzere içeriye girmesine izin verildi. Çantasını alarak tekrar dışarıya çıkan yaşlı kadın, kontrol ederek içerisinde herhangi bir eksik olmadığını söyleyince görevliler de rahat bir nefes aldı. Şoka giren kadını daha sonra adrese gelen 112 sağlık görevlileri ambulansa bindirerek Beyşehir Devlet Hastanesi’ne götürdü.
         Bu arada, yangını çıkardığı ileri sürülen çakmak da söndürme çalışmalarının tamamlanmasının ardından inceleme yapmak üzere yanan yatak odasına giren itfaiye görevlileri tarafından  ypılan araştırmanın ardından bulundu. Apartmandaki diğer katlara sıçramadan söndürülen yangın sonucu dairede maddi hasar meydana gelirken,  polis olayla ilgili soruşturma başlattı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL