ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Cephanelik Patladı. 25 Şehit

      TSK’nın internet sitesinde yer alan 3 maddelik açıklamada, patlamanın bilinmeyen bir neden kaynaklandığı ifade edilirken 25 askerin şehit olduğu 4 askerin de yaralı olduğu açıklandı. İşte TSK’nın..

Cephanelik Patladı. 25 Şehit

      TSK’nın internet sitesinde yer alan 3 maddelik açıklamada, patlamanın bilinmeyen bir neden kaynaklandığı ifade edilirken 25 askerin şehit olduğu 4 askerin de yaralı olduğu açıklandı.

İşte TSK’nın açıklaması

       05 Eylül 2012 tarihinde saat 21.15 sıralarında, Afyonkarahisar’da konuşlu Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığına bağlı Mühimmat Depo Komutanlığında, el bombalarının depolandığı bir cephanelikte yapılan çalışma esnasında, henüz bilinmeyen bir nedenle meydana gelen patlama sonucunda, 25 askerî personel şehit olmuş, 4 askerî personel hafif şekilde yaralanmıştır.
      Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyon cephaneliğinde meydana gelen patlama sonrası 25 askerin şehit olduğunu söyledi. 7 kişinin de yaralı olduğunu açıklayan Bakan Veysel Eroğlu, ‘kazayla bir el bombasının patlamasıyla bu olayın meydana gelmiş olduğunu tahmin ediyoruz’ dedi. Veysel Eroğlu, patlamada 2 astsubay, 2 Uzman Çavuş, 21 Er -Erbaş’ın şehit olduğunu.

YÜREĞİMİZ DAĞLANDI

       Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, ”25 şehidimizin acısı yüreğimizi dağladı. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

KAZA SONUCU PATLAMA

      Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar’daki patlamaya ilişkin, ”Olay tamamen bir adet el bombasının kaza neticesinde patlamasıyla, maalesef büyük bir patlama meydana gelmiştir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL