Arşiv

En güzel mesaj

         BEYŞEHİR – Beyşehir İlçesinde, ’81 ilde kitap okuyoruz’ kampanyası kapsamında, Beyşehir ilçe protokolü açık alanda öğrenciler ve parkta oturan vatandaşlarla birlikte düzenlenen etkinlikte toplu olarak kitap..

En güzel mesaj

         BEYŞEHİR – Beyşehir İlçesinde, ’81 ilde kitap okuyoruz’ kampanyası kapsamında, Beyşehir ilçe protokolü açık alanda öğrenciler ve parkta oturan vatandaşlarla birlikte düzenlenen etkinlikte toplu olarak kitap okudu.
          Beyşehir İlçe Halk Kütüphane Müdürlüğü tarafından 50.Kütüphaneler Haftası çerçevesinde, Türkiye genelinde başlatılan ’81ilde kitap okuyoruz’ kampanyası kapsamında, Atatürk Anıtı alanındaki parkta toplu kitap okuma etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Halk Kütüphane Müdürü Kemal Yeşilyurt, Ali Akkanat Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Akçay, daire amirleri, vatandaşlar, öğretmenler, Halk Eğitim Merkezi öğrencileri, ilkokul öğrencileri katıldı.
         Okuma etkinliği nedeniyle parktaki masalar üzerine kütüphane görevlileri tarafından çeşitli kitaplar bırakıldı, parkta oturan vatandaşlar ve etkinliğe katılmak üzere çeşitli okullardan gelen öğrenciler ise  toplu olarak birlikte  kitap okudu. Parktaki masaların yanı sıra banklarda oturan vatandaşlar, öğretmen ve öğrenciler ile protokol açık alanda kitap okuyarak kitap okumanın her yerde olabileceğini göstermeye çalıştı.
         Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, yaptığı konuşmada,Kütüphaneler içerisinde bulunulduğunu hatırlatarak, kütüphanelerin ve kitabın öneminin anlaşılması, kitap sevgisinin yaygınlaştırılması, her ortamda kitap okunabileceğinin gösterilmesi amacıyla açık alanda ‘Türkiye kitap okuyor’ kampanyasının bir uzantısı olarak  açık havada bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Başıbüyük, şöyle konuştu: “Bu etkinliğimizde açık alanda, parklarda, banklarda oturan insanların okuma alışkanlığı kazanması için kitap ya da broşür okuyabileceğini amacımız göstermektir. İnşallah etkinliğimiz başarılı olur ve kitap okuma sevgisinin gönüllerde yer bulmasını sağlar. İnsanlarımızın geçireceği boş zamanını kitap okuyarak kendini geliştirebileceğini gösterir diye düşünüyoruz.”
         Beyşehir Halk Kütüphanesi Müdürü Kemal Yeşilyurt ise, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer  Başıbüyük’e günün anısına bir kitap hediye ederken,  etkinlik nedeniyle parktaki tüm masalara kitap dağıttıklarını, yarım saat süreyle toplu kitap okuyarak topluma her yerde ve her alanda kitap okunabileceğini göstermek istediklerini ifade ederek katılımcılara etkinliğe gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti. 
          Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne katkılarından ötürü bir plaket verildi. Plaketi İlçe Milli Eğitim Müdürü adına Ali Akkanat Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Akçay İlçe Kaymakamı Başıbüyük’ün elinden aldı. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL