Arşiv

Eşek Adası’nda ava 6,8 bin liralık ceza

      BEYŞEHİR-Beyşehir Gölü’nde yer alan Eşek Adası’nda kamp kurarak olta ile avlanan 4 avcıya Jandarma tarafından 6 bin 856 liralık para cezası kesildi.     Edinilen bilgiye göre,..

Eşek Adası’nda ava 6,8 bin liralık ceza

 

 

 

BEYŞEHİR-Beyşehir Gölü’nde yer alan Eşek Adası’nda kamp kurarak olta ile avlanan 4 avcıya Jandarma tarafından 6 bin 856 liralık para cezası kesildi.

 

 

Edinilen bilgiye göre, adalarda yasak olduğu halde avlanıldığı  yönünde alınan bir ihbarı değerlendiren Beyşehir Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı’na bağlı ekipler, harekete geçti. Isparta’nın Yalvaç ilçesinden gelerek Eşek Adası’nda kamp kurduğunu belirten 4 avcıyı olta ile avlanırken tesbit eden ekipler, haklarında yasal işlem başlattı. Jandarma, 4 avcıya yer yasağını ihlal ederek milli park sahasında balık avladığı gerekçesiyle Kabahatler Kanunu’na göre  kişi başı bin 714 liralık idari para cezası kesti. 4 avcıya uygulanan ceza miktarı toplam 6 bin 856 lira oldu.

Beyşehir Gölü’nde serbest dönemde de olta ile sportif amatör avcılığına sadece belirli bölgelerde izin veriliyor. Beyşehir Köprüsü ile Karaburun Plajı arasındaki bölge ile Isparta bölgesinde Pereme mevkileri dışındaki kıyılarda ve göl içerisindeki adalarda amatör sportif avcılık mevcut yasal hükümlere göre yasak kapsamında bulunuyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL