ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Göl Feneri 8.Ağaç Dikme Etkinliği

BEYŞEHİR – Etkinlikte, önce kazma küreği eline alarak dikecekleri fidanların çukurunu açan katılımcılar, ardından fidanları toprakla buluşturup can suyunu verdi. Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü, Beyşehir Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü..

Göl Feneri 8.Ağaç Dikme Etkinliği

BEYŞEHİR – Etkinlikte, önce kazma küreği eline alarak dikecekleri fidanların çukurunu açan katılımcılar, ardından fidanları toprakla buluşturup can suyunu verdi. Beyşehir Orman İşletme Müdürlüğü, Beyşehir Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü ile Bayındır Mahallesi Muhtarlığı’nın da destek verdiği faaliyette, Göl Feneri gönüllüleri, ilçe protokolü, kurum amirleri ve vatandaşlar bir araya geldi.
          Etkinliğe katılan AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük ile İlçe Müftüsü Hüseyin Erdoğan da gönüllüler arasında fidan dikerek geleneksel ve anlamlı faaliyete destek verdi.
           Beyşehir Göl Feneri Derneği Başkanı Hasan Takavcı, yaptığı açıklamada, bu yıl 8’incisi düzenlenen fidan dikim etkinliğine yine yoğun bir kalabalığın destek vermesinin mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. 8 yıl önce diktikleri fidanların boylarını geçmiş olduğunu görmenin memnuniyetini de yaşadıklarını ifade eden Takavcı, geleneksel hale getirdikleri bu etkinlikle ağaç dikme konusunda bir farkındalık oluşturmaya çalıştıklarını söyledi. Takavcı, yaptıkları bu çalışmaların ardından 10-15 yıl sonrasında bu bölgede oluşacak ağaçların sahayı yeşil bir örtüyü kavuşturacağını, Beyşehir’in yeni bir mesire alanı haline getireceğini de söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL