Arşiv

Hastanelerimizi magandalara yar etmeyeceğiz

          BEYŞEHİR – AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu ve yönetim kurulu üyelerinin hastane ziyaretine daha sonra AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ve Beyşehir..

Hastanelerimizi magandalara yar etmeyeceğiz

 

        BEYŞEHİR – AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu ve yönetim kurulu üyelerinin hastane ziyaretine daha sonra AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış ve Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı da katıldı.Ziyarete eşlik eden AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, milli eğitim bürokrasisinin de şiddetin önüne geçilmesi konusunda bir hazırlık içerisinde olduğunu, ancak bunun detaylarının henüz paylaşılmasının yanlış olacağını söyledi.

AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı Nafiz Huğlu, ilk olarak hastane başhekimi Opr.Dr.Ali Çelik ve Başhekim Yardımcıları Dr.Abdullah Yılmaz ile Dr.Durmuş Ali Turgut ve idareci odalarını ziyaret ettikten sonra kendilerine birer gül takdim etti.

Teşkilat mensupları daha sonra AK Parti Konya Milletvekili Akış ve Belediye Başkanı Taşcı ile birlikte hastanede  polikliniklerde ve acil serviste görev yapan doktorlar ile sağlık çalışanlarını ve çeşitli birimlerde yatarak tedavi gören hastaları ve hasta yakınlarını tek tek ziyaret ederek gül verdi ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDAYIZ”

Ziyaret sonrası hastane önünde bir basın açıklaması yapan AK Parti Beyşehir İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, “Mesajımız şu; sağlık çalışanlarımıza yapılan şiddete karşı olduğumuzu, yapılan şiddeti lanetlediğimizi vurgulamak ve sağlık çalışanlarımızın yanında olduğumuzu bildirmek, ifade  etmek ve aynı zamanda sağlık çalışanlarımızın da insanlarımıza karşı hastamıza ve Hasta yakınımıza karşı güzel muamele etmelerini arz etmek, kendilerine bunu bildirmek, telkin etmek için buradayız.”dedi.

Beyşehir Devlet Hastanesi’nde bugüne kadar şiddet olaylarını duymadıklarını ve bundan sonra da olmasını arzu etmediklerini dile getiren Huğlu, “Bizim siyaset anlayışımızın odağında insan vardır. Dolayısıyla doktorumuz da hastamız da hasta yakınımız da insandır. Biz her iki tarafın da şiddete maruz kalmasını hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz. Dolayısıyla topluma bu mesajı vermek istedik. Bu vesile ile doktorlarımız, sağlık çalışanlarımız kolay yetişmiyor, devletimiz bunun için çok para harcıyor, doktorlarımız da doktor olabilmek için çok emek veriyor, anne balar çok emek veriyor. Biz doktorlarımızı seviyoruz, çünkü sağlığımızın devamı için hastalarımızın tedavisi için doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza ihtiyacımız var.”dedi.

TOPLUMUN KANAYAN YARASI…

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, gazetecilerin özellikle sağlık ve milli eğitim alanındaki şiddetle ilgili sorularına cevap verirken, bu tür olayların toplumun kanayan bir yarası olduğunu ifade etti. Beyşehir’de yaşanmasa da Türkiye’de zaman zaman bu tür hadiselerin yaşanabildiğine vurgu yapan Akış, “Bugün sağlık çalışanlarımızın arkasında olduk, hastalarımıza bir geçmiş olsun dileği iletmek üzere buradayız. Özellikle hastanelerdeki güvenlik ve kamere sistemlerinin, anında izlenir kamera sistemleri şeklinde yapılması, güvenlik elemanlarının da artırılması gibi tedbirler ilk başta kısa vadede sağlık bakanlığımızın çözümleri olacak. Bakanımızın da izah ettiği gibi, daha sonra da özelikle meslek örgütleri ile birikte bu halk ile doktor arasındaki kaynaşmanın, sevgini artışına sebebiyet veren kampanyalar tanzim edilecek. İnşallah her zaman diyoruz; hastanelerimizi magandalara yar etmeyeceğiz, bu konularda magandalara izin vermeyeceğiz. Güzel hizmetlerle sağlık devam edecek.”dedi.

Akış, milli eğitimdeki şiddet olaylarına yönelik tedbirler konusunda ise, “Şu an için Milli Eğitim çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Ama ben milli eğitim bürokrasisinin böyle bir hazırlık yaptığını biliyorum. Onun duyduğumuz detaylarını buradan izah etmek yanlış olur. Biraz daha şekillenmesi lazım. Sayın bakanımızın ağzından bu tedayları duymamız lazım”ifadesini kullandı.(

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL