ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Hayırsever İş Adamından Eğitime Destek

           BEYŞEHİR – Ortaokuldan mezun olduktan sonra çeşitli sebeplerle eğitimini devam ettiremeyen 37 yaşındaki Beyşehirli genç iş adamı Fethullah Bayır, ilçeye fen lisesi yaptırmaya karar verdi. Yeni Mahalle’de,..

Hayırsever İş Adamından Eğitime Destek

 

         BEYŞEHİR – Ortaokuldan mezun olduktan sonra çeşitli sebeplerle eğitimini devam ettiremeyen 37 yaşındaki Beyşehirli genç iş adamı Fethullah Bayır, ilçeye fen lisesi yaptırmaya karar verdi. Yeni Mahalle’de, kaba inşaatı biten Kamil Akkanat Özel Eğitim Okulu’nun hemen yanı başındaki alanda inşaat çalışmaları yürütülecek olan fen lisesi hizmet binasının yapımı, projesinin tamamlanmasının ardından başladı.
         İş adamı Fethullah Bayır, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 1 milyon 700 bin liraya mal olması beklenen lisenin 4 katlı, 16 derslik olarak inşa edileceğini söyledi. İnşaatı önümüzdeki yıl bitirerek Milli Eğitim Bakanlığı’na teslim etmeyi hedeflediklerini ifade eden Bayır, kendisinin ortaokul mezunu olduğunu, istek ve şevki olmasına rağmen çeşitli nedenlerle eğitimine devam edemediğini dile getirdi.
      Okuyamamış olmanın içinde bir ukde bıraktığını belirten Bayır, şunları kaydetti: “Hem bu nedenle, hem de Beyşehir’den kazandığım parayı tekrar Beyşehir’e harcamak istediğimden dolayı bu projenin yapımını üstlendim. Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da projeyle yakından ilgilendi. Kendisinden Allah razı olsun. Onun sayesinde fen lisesi onaydan geçti ve ilçemiz önemli bir liseye kavuşmuş oldu. İmkanı olan Beyşehirli tüm iş adamlarımıza eğitimi sahiplenmeye, destek olmaya davet ediyorum. Fethullah Bayır Fen Lisesi benim için bir başlangıç olacak, inşallah ileride en büyük hayalim; ilçemize ikinci bir okul daha kazandırmak. İnşallah o günleri de görmeyi Allah bize nasip eder.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL