ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Yasa Dışı Tüfek Sevkıyatı Jandarmaya Takıldı

BEYŞEHİR – Beyşehir-Konya Karayolu üzerinde devriye görevi icra eden jandarma timleri, bir sivil araçtan kargo aracına tüfek yüklendiğini fark edince harekete geçti. Adrese takviye jandarma ekipleri sevk edilirken, maliye ekiplerine..

Yasa Dışı Tüfek Sevkıyatı Jandarmaya Takıldı

BEYŞEHİR – Beyşehir-Konya Karayolu üzerinde devriye görevi icra eden jandarma timleri, bir sivil araçtan kargo aracına tüfek yüklendiğini fark edince harekete geçti. Adrese takviye jandarma ekipleri sevk edilirken, maliye ekiplerine de haber verildi. Adrese gelen maliye ekipleri ile birlikte kargo aracında yapılan inceleme ve kontrollerde bazısı satın alma belgesi olmayan, bir kısmı ise usulsüz olarak yasa dışı üretim olduğu belirlenen kutular içerisinde değişik modellerdeki toplam 177 av tüfeği tespit edildi. Jandarma ekipleri tarafından alıcılarına kargo yoluyla gönderilmek istenilen tüfeklere el konulurken, olayla ilgili kargo gönderisini yaptığı ileri sürülen 8 kişi hakkında adli soruşturma başlatıldı.
       Jandarma tarafından 1 göndericiye satın alma belgesi olmadan 130 ayrı kişiye usulsüz üretim tüfek gönderisi yaptığı iddiasıyla ise toplam 50 bin liralık idari para cezası uygulandığı, maliye ekiplerinin ise olayla ilgili inceleme başlattıkları öğrenildi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL