ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Hüyük’e TOKİ müjdesi

              HÜYÜK-Hüyük ilçesinde toplu konut çalışmaları başlatılacağı bildirildi.             Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, yaptığı açıklamada, sürdürdükleri girişimin olumlu netice verdiğini belirterek, TOKİ Başkanlığı’nın..

Hüyük’e TOKİ müjdesi

 

            HÜYÜK-Hüyük ilçesinde toplu konut çalışmaları başlatılacağı bildirildi.

            Hüyük Belediye Başkanı Nusret Akgümüş, yaptığı açıklamada, sürdürdükleri girişimin olumlu netice verdiğini belirterek, TOKİ Başkanlığı’nın Hüyük’te en az 150 konutluk bir toplu konut yapılması için düğmeye bastığını söyledi.

            AK Parti Konya Milletvekili Harun Tüfekçi ile birlikte başkentte TOKİ Başkanlığı’na yaptıkları ziyaretin müsbet netice verdiğini, ısrarlı takip ve girişimleri sonucu Hüyük ilçesinin bir ihtiyacının daha giderilecek olmasının sevincini yaşadıklarını belirten Akgümüş; şu bilgileri verdi:

            “Yaptığımız çalışmalar sonuç verdi. İlçemiz Akdağ Mahallesi’nin üst kısmında toplu konut projesinin hayata geçirilmesi için çalışmalar başlatıldı. Bu bölgede en az 150 konutun yapılması hedefleniyor. Konutlar Beyşehir’deki konutlar gibi 2+1 ve 3+1 şeklinde olacak. Vatandaşımıza maliyetinin düşük olması amacıyla da Hüyük Belediyesi olarak yerini TOKİ Başkanlığı’na ücretsiz olarak tahsis ediyoruz. Konutlardan edinmek isteyen vatandaşlarımızın talep formunu doldurarak müracaatta bulunması işlemleri de en kısa sürede başlayacak. İnşallah kısa sürede ihalesi bitecek ve bu yıl sonunda inşaatlarının da bitirilmesi hedefleniyor. İlçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Yaptığımız bu çalışmalar esnasında bizi yalnız bırakmayan ve desteğini esirgemeyen AK Parti Konya Milletvekilimiz Harun Tüfekçi’ye ve TOKİ Başkanlığımıza ilçe halkım adına teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL