ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Dilenciler kanun boşluğundan yararlanıyor

Dükkan önlerinde de el açan ve çoğunluğu çocuk ve kadın olan; trafik ışıklarında, cami önlerinde ve insanların yoğun bulunduğu işlek cadde ve sokaklarda dilenmeyi alışkanlık haline getiren dilencilere Belediye  Zabıta..

Dilenciler kanun boşluğundan yararlanıyor

Dükkan önlerinde de el açan ve çoğunluğu çocuk ve kadın olan; trafik ışıklarında, cami önlerinde ve insanların yoğun bulunduğu işlek cadde ve sokaklarda dilenmeyi alışkanlık haline getiren dilencilere Belediye  Zabıta ekipleri izin vermedi. Toplanan dilenciler zabıta merkezine götürüldü.
Yetkililer, dilencilerin vatandaşların dini duygularını istismar etmeye çalıştıklarını belirterek, buna engel olduklarını ve bundan sonra da olacaklarını belirtti. Cami önlerinde ve ana caddelerde vatandaşların dini duygularını istismar ederek yardım toplayan dilencilere, vatandaşların yardım yapmamalarını isteyen yetkililer, “Rutin olarak devam eden kontrollerimizde yakalanan dilencilerin yerine yenileri geliyor. Kanundaki boşluktan yararlanan dilencilerin sayısı her geçen gün artıyor” dedi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL