ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kadın çiftçimiz gururlandırdı

  Konya Ticaret Borsası’nda düzenlenen yarışmaya Konya’nın Beyşehir, Hüyük, Meram, Ereğli, Seydişehir, Tuzlukçu, Çumra, Karatay, Ilgın, Doğanhisar  ve Akşehir ilçelerine bağlı köylerden gelen 20 kadın çiftçi katıldı. Yarışmada kadın çiftçilere..

Kadın çiftçimiz gururlandırdı

 

Konya Ticaret Borsası’nda düzenlenen yarışmaya Konya’nın Beyşehir, Hüyük, Meram, Ereğli, Seydişehir, Tuzlukçu, Çumra, Karatay, Ilgın, Doğanhisar  ve Akşehir ilçelerine bağlı köylerden gelen 20 kadın çiftçi katıldı. Yarışmada kadın çiftçilere tarım, hayvancılık ve genel kültür sorularından oluşan 15 soru yöneltildi. Yarışma sonunda 15 sorudan 14’üne doğru cevap vererek 140 puan alan Beyşehir Akburun köyünden Ayşe Doğan, yarışmanın birincisi oldu. Yarışmanın 2. sini belirlemek için 130 puan alan 3 yarışmacıya altın sorular soruldu. Altın sorular sonunda Akşehir Gölçayır köyünden Lütfiye Ordu 2., Ereğli Kuzukuyu köyünden Şaziment Karpuzcu ise 3. oldu. Yarışmada dereceye girenler altınla ödüllendirilirken, birinci olan Ayşe Doğan, Konya’yı düzenlenecek İç Anadolu Bölge Yarışması’nda temsil etme hakkı kazandı. 

KARŞIYAKA: “BEYŞEHİR OLARAK NİHAİ HEDEFİMİZ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU”

         Beyşehir İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Nurettin Karşıyaka, yarışmanın ardından yaptığı değerlendirmede, Beyşehirli kadın çiftçinin birinci gelerek ilçenin gururu haline geldiğini belirterek, “Beyşehirli bir kadın çiftçimiz bu yarışmada 5 yıl önce de ilçemize birincilik kazandırmıştı. Kendisini bu başarısından ötürü kutluyoruz. Kurum olarak kış döneminde bölgemizde yaptığımız çiftçi eğitim çalışmalarının meyvelerini aldığımızı görüyoruz. Bu çalışmalara erkeklerin yanı sıra çiftçi kadınlarımız da katılıyor. Şimdi sırada Eskişehir’deki bölge yarışması var. Burada kadın çiftçimiz Konyamızı temsil edecek. Burada da iddialıyız. Nihai hedefimiz ise bu yarışmada Türkiye şampiyonluğunu elde etmek.”diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL