ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kargo araçlarıyla tüfek sevkiyatı

BEYŞEHİR- Beyşehir ilçesinde kargo araçlarıyla taşınan usulsüz ve yasa dışı yollarla üretildiği ileri sürülen 100’ü kısa namlulu 262 av tüfeği ele geçirildi.  Edinilen bilgiye göre, Konya Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı yoklama..

Kargo araçlarıyla tüfek sevkiyatı

BEYŞEHİR- Beyşehir ilçesinde kargo araçlarıyla taşınan usulsüz ve yasa dışı yollarla üretildiği ileri sürülen 100’ü kısa namlulu 262 av tüfeği ele geçirildi. 
Edinilen bilgiye göre, Konya Vergi Dairesi Başkanlığı’na bağlı yoklama ekipleri, Beyşehir’de usulsüz ve yasa dışı yollarla üretildiği ileri sürülen av tüfeklerinin kargo araçlarıyla taşındığı bilgisine ulaştı. Harekete geçen yoklama ekipleri tarafından Beyşehir-Konya Karayolu Bayındır Mahallesi mevkisinde kargo taşımacılığı yapan araçlar takibe alındı. Durdurulan kargo araçlarında yapılan denetim ve kontrollerde fotokopi irsaliyeleriyle, irsaliyesiz ve irsaliye bilgisi yanlış olan belgelerle sevk yapıldığının tespit edilmesi üzerine bilgilendirilen Beyşehir Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatları doğrultusunda Jandarma Asayiş Timleri soruşturma başlattı. Vergi Dairesi Başkanlığı yoklama ekiplerinin tespit ettiği suç unsurlarına istinaden harekete geçen jandarma asayiş timleri tarafından söz konusu karayolu üzerinde resmi ve özel kargo araçlarında yapılan kontrollerde 100’ü kısa namlulu 262 av tüfeği ele geçirildi. Tüfeklere el konulurken, 34 kişi hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
Kargo araçlarında ele geçirilen silahların merdiven altı tabir edilen adreslerde usulsüz ve yasa dışı yollarla imalatının yapıldığı ve ülkenin doğu ve güneydoğu bölgesindeki illere sevk edildiği iddia ediliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL