ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kurbanlıklar Yağışa Rağmen Pazarda

             BEYŞEHİR – Büyükbaş hayvan satıcıları, Soğla bölgesindeki küçükbaş hayvan padoklarının üzerinin kapatılmasına rağmen, büyükbaş hayvan padoklarının olduğu bölümün üzerinin kapatılmadığından yakınırken, “Kurbanlıkları yağmur altında satmaya..

Kurbanlıklar Yağışa Rağmen Pazarda

 

           BEYŞEHİR – Büyükbaş hayvan satıcıları, Soğla bölgesindeki küçükbaş hayvan padoklarının üzerinin kapatılmasına rağmen, büyükbaş hayvan padoklarının olduğu bölümün üzerinin kapatılmadığından yakınırken, “Kurbanlıkları yağmur altında satmaya çalışıyoruz. Yetkililerimizden isteğimiz; bir an önce bu bölümün üzerinin de kapatılması” diye konuşuyor. İlçeye bağlı Doğanbey beldesinden ilçe merkezine satış için geldiğini belirten küçükbaş kurbanlık satıcısı Ali Akiz, yağışlı hava nedeniyle satış yapamadıklarından yakındı. Bu nedenle hayvan pazarında işlerin oldukça durgun olduğunu belirten Akiz, “Geçtiğimiz yıl oğlak iken 400 liraya alıp bir yıl bakıp beslediğimiz küçükbaş kurbanlığı şimdi 500-550 liradan satmaya çalışıyoruz. Para kazanmaktan artık vazgeçtik, elimizden çıkarmaya bakıyoruz ama vatandaş pazara gelmiyor, satışlar durgun. Tek umudumuz; yarın ve sonraki arefe günü” şeklinde konuştu. 
           Sadıkhacı beldesinden geldiğini belirten satıcı Hüseyin Akburun ise, satışların az olmasını vatandaşta para olmamasına bağladı. Küçükbaş kurbanlık fiyatlarının 400 ile 700 lira arasında değiştiğini belirten Akburun, “Bayrama kadar yer yokluğundan dolayı kurbanlık almayan vatandaşlarımıza da yardımcı oluyoruz. Şimdiden alırsa, bayramın ilk gününe kadar biz bakıyoruz. Böyle bir kolaylık da sunuyoruz” dedi. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL