ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Kuşak terfi heyecanı

            BEYŞEHİR – Tekvandocuların ailelerinin de yoğun ilgi gösterdiği sınava sporcular gruplar halinde katıldı. Sınava iştirak eden 72 sporcu başarı göstererek, bir üst kuşağa terfi..

Kuşak terfi heyecanı

            BEYŞEHİR – Tekvandocuların ailelerinin de yoğun ilgi gösterdiği sınava sporcular gruplar halinde katıldı. Sınava iştirak eden 72 sporcu başarı göstererek, bir üst kuşağa terfi etti. Sınavın sonunda katıldıkları ulusal ve uluslar arası müsabakalarda gösterdikleri başarıyla Beyşehir’in gururu haline gelen aralarında milli sporcuların da bulunduğu tekvandocular, yaptıkları jimnastik hareketleri ve gösterilerle izleyenleri büyüleyip adeta kendilerine hayran bıraktı.
            Programın sonunda bir konuşma yapan tekvando antrenörü Nafiz Çakır, geniş bir katılımla terfi sınavının gerçekleştirildiğini belirterek, “Çok yoğun bir taleple karşı karşıyayız. Olimpiyatlarda gelen başarı, tekvandoya olan ilgi ve talebi de artırdı. Biz de bu taleplere cevap verebilmek için çalışıyoruz. Gerek altyapı, gerekse müsabık sporcu olarak geniş bir kadromuz var. Bu yıl yine milli takıma gençler, ümitler ve büyüklerde sporcular dahil etmeyi hedefliyoruz. 10 gün sonra salonumuz sporcuları Ali, Yunus ve Talha Sarı Avrupa Kulüpler Kupası’nda yarışacak. Onlardan da başarı bekliyoruz. Onların elde ettiği başarılar da minik sporcularımız için motive kaynağı oluyor. Salon olarak bugüne kadar 37 uluslar arası madalya kazandık. Bu altyapıdan yetişecek sporcular ile bu başarılarımızı devam ettireceğiz.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL