ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

O Öğretmen Serbest

  Beyşehir – İlçemiz’de rehabilitasyon merkezinde down sendromlu bir genci darp ettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen öğretmen, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol kaydıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Beyşehir’de bir..

O Öğretmen Serbest

 

Beyşehir – İlçemiz’de rehabilitasyon merkezinde down sendromlu bir genci darp ettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen öğretmen, çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol kaydıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Beyşehir’de bir rehabilitasyon merkezindeki dayak iddialarıyla ilgili olarak dün polis tarafından gözaltına alınan zihinsel engelliler öğretmeni F. K.’nın (32) medyaya da yansıyan güvenlik kamerası görüntülerinin ardından polis, rehabilitasyon merkezindeki son 1 aylık güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Gözaltına alınan F. K., polis merkezindeki alınan ifadesi ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün sabah saatlerinde Beyşehir Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra ‘kasten yaralama’ suçlamasıyla adliyeye çıkarıldı. Cumhuriyet Savcısı tarafından da sorgulamaya alınan F. K., tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Mahkeme, şüpheli öğretmeni adli kontrol kaydıyla serbest bıraktı. F. K.’nın tutuksuz olarak yargılanacağı öğrenildi.

Bu arada, down sendromlu 29 yaşındaki İ.E.’ye kötü muamele yaptığı iddia edilen öğretmen F. K.’nın hakkındaki dayak suçlamalarını kabul etmediği, sadece rahatsızlık verdiği için sınıftan çıkardığı yönünde ifade verdiği öne sürüldü. –

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL