ResimLink - Resim Yükle
Arşiv

Öğrencilere trafik eğitimi

BEYŞEHİR-Beyşehir’de, çeşitli okullarda öğrenim gören ortaokul öğrencilerine trafik eğitimi veriliyor. Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro ile Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından yürütülen ortaklaşa çalışma ile ilçe..

Öğrencilere trafik eğitimi

BEYŞEHİR-Beyşehir’de, çeşitli okullarda öğrenim gören ortaokul öğrencilerine trafik eğitimi veriliyor.

Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro ile Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği tarafından yürütülen ortaklaşa çalışma ile ilçe merkezinde bulunan ortaokullarda öğrenim gören öğrencilere trafik kuralları konusunda bilgiler veriliyor.

Türkiye’de teröre verilen şehit sayısından fazla ölüme yol açtığı belirtilen trafik terörünün önüne geçebilmek için bir çalışma başlatan Beyşehir polisi, trafik kurallarına karşı duyarlılık ve bilinçlendirmenin daha küçük yaşlardan başlanması gerektiği tezinden yola çıkarak öğrencilerin erken yaşlarda iyi bir trafik eğitimi almaları için kolları sıvadı.

Trafik eğitimleri ile polis ve öğrenci kaynaşmasının da sağlanması amaçlanıyor. Okullarda yaklaşık 1,5 saat süren trafik eğitimlerinde  öğrencilerin okul servislerine güvenlik bir şekilde binip inmesi, güvenli geçit yerleri, trafik işaretleri  ve kuralları öğrencilerin daha pratik ve kolay anlayabileceği dilden aktarılıp anlatılıyor.

Slayt ve sinevizyon gösterileri ile de desteklenen eğitim programlarının sonunda Beyşehir İlçe Kaymakamlığı’nın da katkılarıyla öğrencilere çeşitli hediyeler veriliyor.

Beyşehir kent merkezinde bulunan 11 ortaokulda toplam 3 bin öğrenciye trafik eğitimi verilmesi planlanıyor. 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL