Arşiv

Organizeye İlk Yabancı Yatırımcı

BEYŞEHİR – Yeni yatırımlarla her geçen gün daha da büyüyen, ciddi yatırımlara ev sahipliği yapmaya başlayan Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne ilk yabancı yatırımı gerçekleşti. Mermer sektöründe faaliyet gösteren Arab yatırımcı..

Organizeye İlk Yabancı Yatırımcı

BEYŞEHİR – Yeni yatırımlarla her geçen gün daha da büyüyen, ciddi yatırımlara ev sahipliği yapmaya başlayan Beyşehir Organize Sanayi Bölgesi’ne ilk yabancı yatırımı gerçekleşti. Mermer sektöründe faaliyet gösteren Arab yatırımcı 19 bin 567 metrekare yer tahsisi yapıldı.1 ay içersinde inşaat çalışmalarına başlayacak olan firmanın 3 yıl sonra üretime geçeceği, ilk etapta 50 kişilik istihdam sağlayacağı belirtildi.
        Beyşehir Ticaret Odasında gerçekleştirilen imza törenine Beyşehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül, Beyşehir OSB Müdürü Mutlu Korkmaz, Beyşehir OSB Yönetim Kurulu Üyesi Halil Çeler ve Firma sahibi Ammar Aladeeb katıldı.
        Törende konuşan Kaymakam Muzaffer Başıbüyük 2011 yılında yürürlüğe giren teşvik kanunundan sonra sanayicilerin Beyşehir Organize Sanayi Bölgesine ilgisinin arttığını ifade etti. Kaymakam Başıbüyük, 3 adet mermer fabrikasının yanı sıra yeni mermer fabrikası inşaatlarının başladığını, av tüfeği ve organik gübre fabrikalarının inşaat çalışmalarının devam ettiğini, Beyşehir’in önümüzdeki yıllarda Bölgenin parlayan yıldızı olacağını belirtti. Teşvik kanununun 10 nisan 2015 tarihinde sona ereceğini hatırlatan Başıbüyük, yatırım yapmak isteyen sanayicilere metrekaresi 3 lira olan parsel fiyatının, 10 Nisan’dan sonra 15 lira olacağını söyledi.
         Bölgenin gözde yatırım merkezi haline gelen Beyşehir OSB’ye yatırım yapacak tüm firmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını dile getiren Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun “Teşvik Kanunuyla beraber Beyşehir OSB’de yatırımlar giderek artıyor. Beyşehir ekonomisine ve istihdamına büyük katkı sağlayacak yatırımların daha da çoğalması, ilçemizin her alanda gelişmesi adına elimizden gelen her türlü imkanları seferber ediyoruz. Arabistanlı firma sahibi sayesinde bölgemizin ilk defa yabancı yatırımla tanışmış oldu, bu yönde olumlu gelişmeler de devam ediyor. İlçemize gelen yerli ve yabancı yatırımcıların her yönüyle yanında olacağız. Onlar için her türlü kolaylığı sağlayacağız” dedi.
         2006 yılından bugüne kadar Beyşehir OSB’ye yatırım yapan ve yatırımlarına devam eden firmalara teşekkür eden Beyşehir Ticaret Odası Başkanı Salih Gül “ilk yabancı yatırımcının ilçemize kazandırılması için yoğun temaslarda bulunan Selçuklu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nuh Gün’e teşekkür ediyorum” dedi.
          Beyşehir OSB’nin ilk yabancı yatırımcısı olan Ammar Aladeeb  gördüğü yakın ilgi ve destekten dolayı tüm yetkilere teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL